Opening groepsfase met regelmatige zege Ajax - Austria Wien 36 Terugblik Ajax is de groepsfase van de UEFA Cup uitstekend gestart. Klaas Jan Huntelaar en Edgar Manucharyan drukten het krachtsverschil met Austria Wien in goals uit: 3-0. 'We hebben een vrij normale uitslag neergezet,' zei Henk ten Cate. Omdat Ajax de eerste wedstrijddag van de groepsfase in het UEFA Cuptoernooi een vrije ronde had, kwamen de Amsterdam mers pas begin november voor de eerste keer in actie. Vooraf had trainer Henk ten Cate aangegeven zo snel mogelijk zeker te willen zijn van de volgende ronde. De eerste thuiswedstrijd winnen van Austria Wien was derhalve de opdracht. De Oostenrijkers hadden in de eerste wedstrijd gezichtsverlies geleden door een 1-4 nederlaag tegen Zulte Waregem. Dat was het laatste Europese duel van de Nederlandse trainer Frenk Schinkels, want in Amsterdam zat zijn opvolger Georg Zellhofer op de bank. Die had weinig trek in nog zo'n afstraffing en bouwde UEFA CUP Donderdag 2 november 2006 - Amsterdam ArenA - 32.285 Scheidsrechter: Sorin Corpodean (ROE) Ajax - Austria Wien 3-0 (1 -0) Scoreverloop: 36. Klaas Jan Huntelaar 1-0,65. Edgar Manucharyan 2-0,68. Klaas Jan Huntelaar 3-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Jaap Stam Zdenek Grygera, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Maduro (57. Edgar Manucharyan), Wesley Sneijder (78. Jan Vertonghen); Mauro Rosales (46. Tom de Mul), Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer; Thomas Vermaelen, Roger, Markus Rosenberg. Austria Wien: Szabaolcs Safar; Johannes Ertl, Mario Tokic, Franz Schiemer, Fernando Troyanasky; Markus Kiesenebner, Jocelyn Blanchard Stepan Vachousek (82. Florian Metz), Andreas Lasnik; Wolfgang Mair (87. Gerd Wimmer), Hannes Aigner (65. Roman Wallner) Coach: Georg Zellhofer Niet ingezet: Jelle ten Rouwelaar, Delano Hill, Maicon Dos Santos, Sebastian Mila Klaas Jan Huntelaar kopt Ajax naar een 3-0 voorsprong tegen Austria Wien. Doelman Safar is kansloos. PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35