BATM¥U§ Terugblik 35 Beheerst schuift Tom de Mul de bal in de verre hoek. De Belg zet Ajax op 0-1 Sneijder plus de vaak mee ten aanval trek kende Urby Emanuelson en Zdenek Grygera stelden de Heerenveen-doelman voor rust ook op de proef. Vooral de rushes van de Tsjech sprongen in het oog. Grygera drong vaker door tot de zestien van de thuisploeg. Zeker twee afstandsschoten van de centrale verdediger hadden een beter lot verdiend. Hetzelfde kon worden gezegd van de vrije j trap van Sneijder en het afstandsschot van de i op het middenveld geposteerde Emanuelson. De Amsterdammers werd overigens ook een penalty onthouden. Vandenbussche lanceerde Hedwiges Maduro. Het op zijn zachtst gezegd ongelukkige uitkomen van de keeper werd niet bestraft door arbiter Blom. Wesley Sneijder maakte in de 76ste mi nuut aan alle onzekerheid een einde door de marge te verdubbelen. De middenvelder krulde de bal uit een vrije trap (toegekend na een overtreding op Emanuelson) fraai ach ter Vandenbussche. Zo stelde Ajax de meer dan verdiende zege veilig. Invaller Markus Rosenberg had Ajax zelfs nog aan een derde treffer kunnen en wellicht moeten helpen. Voor Vandenbussche schoot de Zweed de bal op in plaats van voorbij de uitkomende keeper. Rosenberg kwam erin voor Klaas Jan Huntelaar. Hoe geliefd de aanvaller nog steeds is in Friesland bleek tijdens de wissel. Onder een klaterend applaus werd de oud speler van Heerenveen vaarwel gezegd. sc Heerenveen - Ajax 0-2 (0-1) Scoreverloop: 17. Tom de Mul 0-176. Wesley Sneijder 0-2 - 26.000 sc Heerenveen: Brian Vandenbussche; Michel Breuer, Peter Hansson Michael Dingsdag, Jeroen Drost (56. Timmi Johansen); André Hanssen, Paul Bosvelt (46. Gianni Zuiverloon), Daniël Pranjic, Lasse Nilsson (58. Ugur Yildirim); Rob Friend, Afonso Alves Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Jakob Poulsen, Michael Bradley, Boy Waterman, Bo Storm Jaap Stam was weer hersteld van zijn beenblessure en was weer het anker van de Ajax-defensie. Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Jaap Stam Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen; Gabri, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson, Wesley Sneijder (82. Kenneth Perez); Tom de Mul (60. Mauro Rosales), Klaas Jan Huntelaar (76. Markus Rosenberg) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, George Ogararu, Olaf Lindenbergh, Roger Eredivisie Zaterdag 28 oktober 2006 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen Scheidsrechter: Kevin Blom Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34