Prima collectieve prestatie Heerenveen - Ajax 34 Terugblik J ■■^radities zijn er om doorbroken te I worden,' sprak trainer Henk ten I Cate daags voor de wedstrijd tegen sc Heerenveen. Het track record van de Amsterdammers was in Friesland immers niet al te best de laatste jaren, maar Ten Cate zag er de uitdaging van in. Hij koos wel voor een aanpassing in het team, want Ajax opereerde met Klaas Jan Huntelaar en Tom de Mul voorin en een vier man sterk middenveld waar Gabri en Maduro de controlerende en Emanuelson en Sneijder de offensieve middenvelders waren. Alle zes genoemde spelers waren een voort durende plaag voor de Friese defensie. Daartegenover stond dat de ploeg van Ten Cate zelf moest blijven waken voor spaar zame Friese uitvallen, want de topscorer van de eredivisie, Afonso Alves speelt voorin bij Heerenveen. Maar door de goede verdedi gende arbeid van John Heitinga werd met name Alves het voetballen onmogelijk ge maakt. De angel was daarmee uit het Friese spel. Ajax had het verrassend eenvoudig in Friesland, maar verzuimde de vele kansen om te zetten in doelpunten. Alleen Tom de Wesley Sneijder deed de wedstrijd op slot met zijn doelpunt in de 76ste minuut. Mul verzilverde op fraaie wijze een mogelijk heid in de zeventiende minuut. 'We hebben Heerenveen te lang in de wedstrijd gelaten,' keek Henk ten Cate terug. 'Ik ben in elk geval te spreken over de manier waarop we heb ben gespeeld. Geconcentreerd. Dat kwam helaas niet tot uiting in de score. We hebben hier in elk geval wel drie belangrijke punten gehaald. Uit ervaring weet ik dat weinig ploegen hier kunnen winnen.' Hedwiges Maduro wordt gestuit door Heerenveen-doelman Vandenbussche. PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33