Terugblik 33 Tom de Mul was weer goed voor enkele fraaie staaltjes vanaf de rechterkant. niet; in de rebound sloeg Gabri wel toe: 1-0. Twee minuten later verdubbelde Sneijder de marge. De middenvelder kopte de bal in het doel van ADO-keeper (en ex-Ajacied) Robert Zwinkels. Moeiteloos somde Ten Cate naderhand de spaarzame Ajax-licht- puntjes op. De trainer complimenteerde zijn doelman Maarten Stekelenburg met zijn goede optreden. 'Dat Maarten tot Ajacied van de wedstrijd wordt gekozen, zegt ge noeg. Ook mijn centrale verdedigingsduo (John Heitinga en Zdenek Grygera, red.) heeft het naar behoren gedaan,' zei Ten Cate. 'Verder was ook Tom de Mul erg goed. De rest van het elftal bleef onder de maat.' Rechtsbuiten Tom de Mul onderscheidde zich met frivole acties en fraaie staaltjes vleu gelspel. Ook tegen Feyenoord behoorde de Belg al tot de betere Ajacieden. In Rotterdam werd echter een collectieve prachtprestatie geleverd. In de eigen ArenA werd het Ajax- publiek ondanks de overwinning teleurge steld. De euforie na de glansrijk gewonnen Klassieker maakte daarmee al snel plaats voor lauwe tevredenheid over de overwin ning op ADO. Ten Cate: 'Deze wedstrijd is het klassieke voorbeeld van een ploeg die eerst een heel goede wedstrijd voetbalt en vervolgens een wedstrijd speelt tegen een ploeg die voorlaatste staat. Deze wedstrijd gaf daarom misschien ook de onvolwas senheid van onze ploeg aan. Het was in dat opzicht in elk geval een leerzame avond.' Het lage tempo en het bij vlagen slordige spel leverde de thuisploeg dus wel 'gewoon' een zege op. Afgelopen seizoen eindigde het treffen met ADO voor de Amsterdammers nog in mineur. De 2-0 voorsprong werd in blessuretijd ingeleverd. De Hagenaars stap ten alsnog met een sensationeel gelijkspel van het ArenA-gras. Dat de Amsterdammers een jaar na dato 'gewoon' wonnen, zegt ook in positieve zin iets over het huidige Ajax. De ploeg stelde zijn overwinning op een laagvlieger dit keer wel veilig. Klaas Jan Huntelaar met de mascotte van de wedstrijd, Alen Custovic van Ajax E1 Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32