Jubileumzege in ArenA tilt Ajax richting titel Eindelijk is Ajax de baas over PSV 30 Historie De elftallen van Ajaxen PSVdie vanmid dag tegenover elkaar staan, lijken erg weinig op de teams die elkaar slechts tweeënhalf jaar geleden op ditzelfde terrein troffen. Van toen spelen slechts drie basisspe lers van Ajax nog in Amsterdam en bij PSV is zelfs geen enkele van de elf starters nog in Eindhoven actief. Bij Ajax zijn alleen de vaste waarden van toen Maarten Stekelenburg, John Heitinga en Wesley Sneijder nog weke lijks te bewonderen. Niets ten nadele van de hedendaagse formatie, maar met Kezman, Robben en Vennegoor of Hesselink had PSV een redelijke droomvoorhoede die de fans nog steeds graag hadden gezien. Die voorhoede wist ook dat PSV vanaf de opening in 1996 tot de winter van 2004 in de Amsterdam ArenA had geheerst. Maar zij konden niet voorkomen dat er op 8 februari 2004 een einde kwam aan de Eindhovense periode van positieve resultaten. Ajax vierde met 2-1 de overwinning en dat de zege ook de honderdste eredivisieoverwinning was in de Amsterdam ArenA was een alleraardigste bijkomstigheid. Belangrijker echter was dat het verschil op de ranglijst tussen Ajax en PSV groeide naar zes punten. De weg naar de titel lag daardoor nadrukkelijk open voor de formatie van trainer Ronald Koeman, die vandaag de tegenstander coacht. Koeman had die zondagmiddag in februari 2004 een opvallende keuze doorgevoerd. Rafael van der Vaart was door hem buiten de ploeg gelaten. De middenvelder zelf was het duidelijk niet eens met die beslissing van de trainer, maar na een korte ziekteperiode en een blessure leek het de trainer beter om hem pas in de tweede helft te gebruiken. Het Ajax-talent had vanaf de bank gezien hoe Ajax in de eerste helft de onderlig gende partij was geweest. Het doelpunt dat Jan Vennegoor of Hesselink drie minuten voor rust maakte op aangeven van Mark v; tekst Monique Janse foto Beeldarchief Ajax PSV Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29