Oranje PSV Jaap Stam 15 Wanneer de gelegenheid zich voordoet, gaat Stam graag mee naar voren. de middenvelders gaten trekken.' Als de aanvoerder op een dergelijke manier ten strijde trekt, geeft dat een energie-injectie aan medespelers en publiek. Tot doelpun ten van de mee opkomende Stam heeft het echter nog niet geleid. Jammer maar helaas, volgens Stam. 'Ja, een goal meepikken is lekker, maar dat komt vast nog wel. Eerst moet ik mijn verdedigende taak uitvoeren en zorgen dat we controle hebben, dan pas kan ik aan aanvallen denken.' Bondscoach Marco van Basten deed voor het WK een beroep op Stam, die hij graag mee naar Duitsland had meegenomen voor de broodnodige routine en kwaliteit. Stam bedankte, maar de vraag blijft of hij na twee jaar in Nederland voetballen niet alsnog Oranje zou kunnen versterken op het EK van 2008. De Oranjefans moeten echter die hoop niet koesteren, laat Stam weten. 'Oranje is een gesloten boek. Ik heb een fantastische periode in het Nederlands elftal gehad, maar nu is het tijd om aan mezelf te denken. Ik hoop dat ze het beter doen dan toen ik er nog bij zat, al haalden we wel drie keer de halve finale van een eindtoernooi. Het lijkt wel of iedereen dat vergeten is als ze zeggen hoe het tegenviel. Het streelt me wel om gevraagd te worden. Maar ondanks het goede gevoel dat het me gaf, wil het niet zeggen dat ik het ook moet doen. Het Oranje van nu moet het van ronde tot ronde bekijken. Als Nederland zich plaatst, is de tendens nu dat iedereen meteen roept dat we kampioen moeten worden. Dat is wel eens jammer. Voor Ajax is het een voordeel, dat ik niet meer bij Oranje speel. Anders had ik na het WK weer een tijd nodig gehad om te herstellen en om vakantie te nemen, en dat had mijn voorbereiding bij mijn nieuwe club enigszins verstoord. Uit het oogpunt van het clubbelang dus eigenlijk wel goed. Ik sta immers onder contract bij Ajax en ik moet het hier doen.' De opponent van vandaag, PSV, is een van de vorige clubs van Jaap Stam. Toch volgt hij de club uit Eindhoven niet met meer belangstelling dan andere ploegen. 'Wij heb ben respect voor iedereen, maar we gaan van onze eigen kracht uit. Ze hebben een goed team, met degelijke voetballers en het is moeilijk van ze te winnen. Dat laatste geldt voor ons ook, denk ik. Dus kan het een mooie wedstrijd worden. Het zijn twee teams met veel kwaliteit. Wij zijn nog in opbouw en ook PSV heeft veel nieuwe spe- Ajax Kick Off PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15