Terugblik 39 STEWARD Klaas Jan Huntelaar kopt uit een corner van Kenneth Perez de 0-1 binnen. misschien wel gemoeten. De Amsterdammers moesten een fikse tegenvaller incasseren toen aanvoerder en leider in de defensie Jaap Stam al binnen het half uur uitviel met een gevoelloos linkerbeen. Zijn vervanger was George Ogararu waarna John Heitinga een plaats opschoof naar het centrum van de verdediging. De omzetting deerde Ajax niet. Bij Feyenoord ontbrak alle creativiteit en de Amsterdammers zagen zichzelf keer op keer alleen voor keeper Timmer opduiken. Voor rust leverde de vrijheid die Ajax zich verschafte - of die Feyenoord verleende - nog een doelpunt op. Wederom was Klaas Jan Huntelaar succesvol, 0-2. Illustratief voor het verschil in beleving tussen beide teams was de aftrap van de tweede helft. Feyenoord mocht beginnen en tikte de bal even terug. Maar niemand aan Rotterdamse kant lette op Tom de Mul. De rechtsbuiten had al een uitstekende eerste helft gespeeld, en vloog nu weer naar voren, onderschepte de bal en stoof richting het vij andelijke strafschopgebied. Zijn inzet miste het doel op tientallen centimeters na, maar de jonge Belg liet de intenties van Ajax dui delijk zien: De Amsterdammers namen geen genoegen met de 2-0 voorsprong. Vijf minuten later lag de bal op de stip. Huntelaar was door oud-Ajacied Dwight Tiendalli tegen de grond gelopen en Kenneth Perez stond oog in oog met zijn voormalige AZ-teamgenoot Timmer. De Ajacied schoot feilloos binnen, 3-0. Ook de laatste treffer van de voor Ajax heerlijke middag was van Deense makelij. Perez passeerde Timmer, die er persoonlijk voor zorgde dat Ajax geen monsterscore behaalde, opnieuw, 0-4. De Rotterdammers eindigden met negen man nadat Van Hooijdonk en Pardo eraf waren gestuurd, maar de Ajacieden speelden de bal wijselijk rond. 'Ik ben trots en blij op mijn elftal, dat kan ook niet anders als je met 0-4 wint in de Kuip,' zei coach Henk ten Cate. 'Ik ben vooral trots op de manier waarop we ons staande hebben gehouden. Dit elftal heeft vandaag een stap voorwaarts gemaakt in professionaliteit.' Kenneth Perez, de uitblinker met twee goals en twee assists, passeert Henk Timmer voor de 0-4. Ajax Kick Off >AD0 Den Haag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38