Afsluiting in stijl Ajax - PSV Beker 2005-2006 35 Ryan Babel passeert Michael Lamey. De Ajacieden waren erop gebrand om het magere seizoen 2005-2006 stijlvol af te slui ten. Dat was al deels gelukt door de play-offs te winnen en zo plaatsing voor de voorronde van de Champions League af te dwingen. Maar tastbaar is zo'n prestatie niet. Dus wilden de jonge Ajacieden van coach Danny Blind de Gatorade Cup winnen. Dan moest wel worden afgerekend met kampioen PSV, die eerder dit seizoen in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal al werd verslagen. In de niet volgestroomde Rotterdamse Kuip ontbrandde de wedstrijd pas in de tweede helft. Toen zette Klaas Jan Huntelaar, die zijn opleiding in Eindhoven kreeg, Ajax op een 1-0 voorsprong. Hij kopte snoeihard raak uit de corner van Wesley Sneijder. Lang konden de topschutter en zijn ploeggenoten niet genieten van de voorsprong, want Michael Lamey, die zijn opleiding in Amsterdam genoot, knalde in de 53ste minuut raak. Daarna voerden de spelers de toe schouwers mee in een enerverende en onderhoudende bekerthriller. In het allerheetst van de strijd kreeg de finale vooral toch voor Tomas Galasek nog een vervelend staartje. De Ajax-aanvoerder ontving bij een 1-1 stand, na een dik uur spelen, zijn tweede gele kaart. De Tsjech kon zijn laatste officiële duel als Ajacied niet volmaken. Onder applaus van de vele duizenden meegereisde Ajax-fans zocht de ongelukkige Galasek de kleedkamers op. Niet veel later kon ook Lamey gaan douchen. Na een overtreding op Ajax-invaller Ryan Babel ontving ook de Eindhovense doelpuntenmaker zijn tweede geel. Met tien tegen tien namen de Amsterdammers weer het initiatief. Zoals zo vaak dit sei zoen wachtte Ajax tot in blessuretijd om de doodsteek uit te delen. Klaas Jan Huntelaar wurmde zich bij een voorzet van Nourdin Boukhari, die zijn honderdste officiële duel voor Ajax speelde, voor Michael Ball en schoot zijn ploeg naar de bekerwinst. Gatorade Cup, finale Zondag 7 mei 2006 - Stadion Feijenoord, Rotterdam - 30.776 Scheidsrechter: Pieter Vink Ajax - PSV 2-1 (0-0) Scoreverloop: 48. Klaas Jan Huntelaar 1-0,53. Michael Lamey 1-1, 90+2. Klaas Jan Huntelaar 2-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, Emmanuel Boakye, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; I Tomas Galasek Wesley Sneijder, Nourdin Boukhari; Angelos Charisteas (66. Hedwiges Maduro), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (46. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Juanfran, Olaf Lindenbergh, Steven Pienaar, Nicolae Mitea PSV: Gomes; I Michael Lamey, Eric Addo, André Ooijer, Michael Ball; Ibrahim Affelay (59. Arouna Koné), Timmy Simons, Phillip Cocu; Damarcus Beasley, Jan Vennegoor of Hesselink, Jefferson Farfan Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Edwin Zoetebier, Michael Reiziger, Mika Vayrynen, Jason Culina, Theo Lucius, Gerald Sibon, Ismail Aissati Klaas Jan Huntelaar kust de beker die hij met twee doelpun ten heeft helpen veroveren. Ajax Kick Off ADO Den Haag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34