Bizarre slotfase brengt Ajax alsnog in finale Ajax - Roda JC 34 Beker 2005-2006 mma Klaas Jan Huntelaar heeft Ajax net met een omhaal op gelijke hoogte gebracht met Roda en begeeft zich richting de suppor ters om zijn wondergoal te vieren. Na negentig minuten voetbal geloofden nog maar weinigen in een goede afloop van de halve finalewedstrijd in de Gatorade Cup tegen Roda JC. Dat was niet zo vreemd, want Ajax had heel weinig laten zien, Roda JC leidde verdiend met 1-0 en leek zich op te kunnen gaan maken voor een bekerfinale tegen PSV. De 'bank' van Roda JC onthaalde Andres Oper als een held toen hij in de 83ste mi nuut naar de kant werd gehaald. Dat de spits kon spelen, was al een wonder op zich, want de Est kampte met een liesblessure. Maar dat hij in de 61ste minuut Roda naar 0-1 had getild na een fout van Hedwiges Maduro, was reden voor een vervroegd feestje. Te vroeg gejuicht, bleek in de extra tijd. Klaas Jan Huntelaar dwong met niet meer dan een handvol seconden te spelen met een gedurfde omhaal een verlenging af. De toeschouwers die voortijdig het sta dion verlieten, kregen weer eens ongelijk en misten een 'historische goal' van Klaas Jan Huntelaar. Na vele opportunistische pogingen om de spits te bereiken deed de nieuwste Ajacied het in de derde minuut van de blessuretijd helemaal zelf. Vanuit een ogenschijnlijk onmogelijke positie pro duceerde hij een uitgemeten omhaal die ver bij Kujovic vandaan in het doel belandde, 1-1. Roda was gebroken, Ajax leefde op en gooide er een verlenging tegenaan waarin wel gretig werd gevoetbald. De invallers Angelos Charisteas en Ryan Babel vervul den belangrijke rollen, waarbij Babel de stand naar 2-1 en 3-1 tilde. Huntelaar zette echter geheel terecht zijn handtekening on der het duel door de 4-1 binnen te schieten. Gatorade Cup, halve finale Woensdag 22 maart 2006 - Amsterdam ArenA - 26.449 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Ajax - Roda JC 4-1 (0-0), na verlenging Scoreverloop: 61Andres Oper 0-190+3. Klaas Jan Huntelaar 1 -1 95. Ryan Babel 2-1106. Ryan Babel 3-1109. Klaas Jan Huntelaar 4-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Hedwiges Maduro (75. Ryan Babel), Thomas Vermaelen, Juanfran; Olaf Lindenbergh Vurnon Anita (59.Tomas Galasek), Nourdin Boukhari (59. Angelos Charisteas); Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Jeffrey Sarpong, Michael Timisela Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden (98. Ken Leemans), Jean Paul Saeijs, Kah, Vincent Lachambre; Simon Cziommer, Gregoor van Dijk Sekou Cissé, Boldiszar Bodor; Sergio (90+1Cristiano), Andres Oper (83. Edrissa Sonko) Coach: Huub Stevens Niet ingezet: Kevin Begois, Alexander Voigt, Ivan Vicelich, Humprey Rudge ADO Den Haag Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33