Met strijd en fortuin naar halve finale sc Heerenveen - Ajax Beker 2005-2006 33 Veel had trainer Danny Blind zij n man schappen niet hoeven zeggen om ze scherp te krijgen voor de be kerontmoeting met sc Heerenveen. De af straffing die Ajax in de laatste wedstrijd van 2005 kreeg (4-2), had menige speler een naar begin van de va kantieweek bezorgd. Revanchegevoelens leefden bij bijna ie dere Ajacied. Alleen Klaas Jan Huntelaar had andere redenen 1 om te vlammen in het Friese stadion. Want wat zou er toch mooier zijn dan op vertrouwde Friese grond zijn eerste Ajax-goal te maken? Volslagen tegen de verhouding in kwam Ajax op voorsprong. Michel Breuer ver dedigde in de negende minuut door het midden uit. De bal kwam te ver voor doelman Vandenbussche en te ver achter Petter Hansson, maar op maat voor Ajacied Mauro Rosales. De Argentijn zette met een adequate schuiver de 0-1 op het bord. Na rust zakte het spelniveau iets verder weg. Natuurlijk voerde Heerenveen de druk op, maar het gemis van Huntelaar en Samaras deed zich te sterk voelen. Het was vooral verdediger Hansson die het meeste gevaar stichtte. Met een risi covol slotoffensief speelde Heerenveen de gasten in de kaart. Invaller Ryan Babel draaide Fernando Derveld dol, bracht de bal voor waar het Galasek was die hard inschoot. Vandenbussche keerde de inzet half. Huntelaar stond echter op de juiste plaats om de 0-2 in te tikken. Dat het uit- Urby Emanuelson scoort Ajax' derde doelpunt, gerekend de oud-Heerenveenspeler was die zijn oude club de das omdeed, was zuur voor de Friezen maar meer dan welkom voor de topschutter zelf. Uit respect voor de mooie tijd die hij in Friesland heeft gehad, juichte hij niet, maar de gulle lach op zijn gezicht maakte dat eigenlijk over bodig. Heerenveen was geknakt en Urby Emanuelson verhoogde de marge in bles suretijd zelfs naar 0-3. Gatorade Cup, kwart finale Donderdag 2 februari 2006 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen - 20.500 Scheidsrechter: Ben Haverkort sc Heerenveen -Ajax 0-3 (0-1) Scoreverloop: 9. Mauro Rosales 0-189. Klaas Jan Huntelaar 0-2, 90+2. Urby Emanuelson 0-3 sc Heerenveen: Brian Vandenbussche; Michel Breuer, Petter Hansson Jeroen Drost (74. Fernando Derveld), Marcel Seip; Paul Bosvelt, Abdelkarim Kissi, Daniel Pranjic (74. André Hanssen); Ugur Yildirim (61Niklas Tarvajarvi), Arnold Bruggink, Lasse Nilsson Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Kevin Moeliker, Hjalte Bo Norregaard, Thomas Prager, Sebastiaan Steur Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Tomas Galasek Wesley Sneijder (68.John Heitinga), Olaf Lindenbergh; Mauro Rosales (72. Ryan Babel), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Juanfran, Emmanuel Boakye, Nourdin Boukhari, Angelos Charisteas Ajax Kick Off ADO Den Haag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32