Zes treffers en trotse debutant j 32 Beker 2005-2006 De beslissing viel vaak pas in de slotfase, maar Ajax veroverde vorig seizoen de KNVB Beker, toen nog Gatorade Cup geheten. FC Eindhoven, sc Heerenveen, Roda JC en PSV waren de hin dernissen die Ajax succesvol nam op weg naar de veertiende bekerwinst sinds de invoering van het betaald voetbal. Het duel in de achtste finales van het toernooi om de Gatorade Cup tus sen FC Eindhoven en Ajax was ei genlijk nooit een echte wedstrijd. Dat de Amsterdammers binnen twintig minuten uitliepen naar een riante 4-0 voorsprong was veelzeggend. Drie prima Ajax-goals en een eigen treffer van de thuisploeg ont deden de bekerwedstrijd al vroeg van alle spanning. Extra Amsterdamse winstpunten: Ajax tankte vertrouwen tegen de 'kleine' ploeg uit de lichtstad en junior Jeffrey Sarpong maakte zijn officiële debuut. Eindhoven-keeper Jelie ten Rouwelaar zal zich vol verbazing hebben afgevraagd wat hem de eerste twintig minuten overkwam. Nadat Angelos Charisteas een prima diepe bal van Hatem Trabelsi verlengde tot in het Eindhovense doel (0-1), verdubbelde Wesley Sneijder de score negen minuten later met een geplaatst schot. In een tijdbe stek van vier minuten liepen de Ajacieden uit naar 0-4. Eindhoven-aanvaller Frank Demouge schoot de gasten die fase te hulp. Gatorade Cup, achtste finales Donderdag 22 december 2005 - Jan Louwers Stadion, Eindhoven - 4.600 Scheidsrechter: Kevin Blom Eindhoven - Ajax 1 -6 (0-4) Scoreverloop: 4. Angelos Charisteas 0-114. Wesley Sneijder 0-2, 16. Frank Demouge 0-3 (ed), 19. Nourdin Boukhari 0-4,62. Wesley Sneijder 0-5, 69. Sasa Stojanovic 1 -5,82. Thomas Vermaelen 1 -6 FC Eindhoven: Jelle ten Rouwelaar; Yoann De Boer, John Laponder, Björn Smits; Sepp De Roover, Henny Noyen llja van Leerdam, Adnan Barakat; Sasa Stojanovic (77. Richard van Gils), Otman Bakkal (65. Tim Janssen), Frank Demouge (65. Jeroen van de Kerkhof) Coach: Louis Coolen Niet ingezet: Jurgen Hendriks, Allain van de Besselaar, Tim Janssen, Justin Tahapary, Rik van de Langenberg Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Nigel de Jong, Tomas Galasek (63. Olaf Lindenbergh), Wesley Sneijder (63. Mauro Rosales), Nourdin Boukhari; Angelos Charisteas (74. Jeffrey Sarpong), Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Ryan Babel, Yannis Anastasiou, Emmanuel Boakye De ongelukkige ex-speler van NEC werkte de bal, een inzet van Wesley Sneijder, voor bij zijn eigen doelman. Ajax scoorde zijn vierde goal wel geheel op eigen kracht. Nourdin Boukhari rondde zijn oogstrelende dribbel door de Eindhovense defensie doeltreffend af. Was de vijfde Amsterdamse goal een toonbeeld van voet balklasse of was het een treffer met hoge geluksfactor? Hoe dan ook: de inzet die Sneijder vanaf de rechterflank verstuurde verdween pardoes in het doel. Tussen alle doelpunten viel er in de Amsterdamse gelederen ook nog een de butant te bejubelen. Jeffrey Sarpong kwam Angelos Charisteas vervangen. Voorzien van het rugnummer 38 deed de A-junior weinig fout. Sasa Stojanovic redde met zijn treffer uiteindelijk de Eindhovense eer. Thomas Vermaelen bepaalde de eindstand op 1-6. De bekerwedstrijd tegen Eindhoven betekende het debuut in Ajax 1 voor Jeffrey Sarpong. ADO Den Haag Ajax kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 31