Snelheid en techniek Eljero Elia De tegenstander 29 Er zijn diverse re denen aan te voe ren voor de lage klassering van de Hagenaars in de competitie. Eentje daarvan is dat ADO zo moeilijk scoort. Tot afge lopen weekeinde trof de ploeg van Frans Adelaar slechts zeven maal doel in tien com petitiewedstrijden. Desondanks houdt de oefenmeester vast aan zijn spitsenduo Michael Mols en In de vorige ronde ging het tegen Türkiy- Eljero Elia. Die laatste betaalde dat vertrou- emspor. De Haagse ploeg won verdiend met wen vorige week terug met zijn eerste com- 6-1Elia had na vijf minuten al twee treffers petitietreffer. Elia schoot in de 89ste minuut op zijn conto. Het zouden er uiteindelijk vier van de thuiswedstrijd tegen Heracles raak. worden. 'Dat duel is niet te vergelijken met Daarmee viel een last van zijn schouders, deze wedstrijd. Ajax is natuurlijk favoriet, De rappe spits is bezig aan een goed seizoen, maar wij zijn niet kansloos. Wij hebben Hij ontwikkelt zich zienderogen. Alleen, die gezien dat ook Ajax fouten kan maken. Als doelpunten, daar was het wachten op. Ieder wij fel spelen, direct op de bal zitten, is er duel kreeg hij wel een of meerdere - vaak iets mogelijk. Daar kunnen zij niet tegen, door hem zelf gecreëerde - kansen. Die bal Bij ons gaat het momenteel iets beter. We wilde er maar niet in. 'Het is best moeilijk je- hebben een moeilijke fase, met daarin veel zelf staande te houden in een stroef draaiend duels tegen zware opponenten, achter de elftal. Ieder jaar spelen we degradatievoetbal rug. Als wij hard blijven werken, komt het en dat is zwaar. Ik was daarom echt heel blij vanzelf goed.' toen ik tegen Heracles scoorde,' aldus de Het duel in de Amsterdam ArenA is een aanvaller die over drie maanden twintig jaar weerzien met z'n vroegere omgeving. In de wordt. Zelf denk ik dat, als ik in een team C-junioren speelde Elia namelijk voor Ajax. zou spelen dat soepeler draait, ik vanzelf 'Ik heb er in de C2 en Cl gezeten. Ik speelde gemakkelijker en beter ga voetballen. Dan bij Henny de Regt en Arnold Mühren. Het komen mijn echte kwaliteiten meer aan de waren leuke jaren waarin ik veel heb geleerd, oppervlakte. Ik moet het hebben van mijn Vooral op technisch vlak, het is leuk daar te snelheid en ik kan goed in de combinatie voetballen. Daarna ben ik terug naar ADO spelen. AI valt er nog veel te verbeteren.' gegaan. Ik woon in Den Haag en voor mijn In het bekertoernooi heeft Elia er veel Amsterdamse periode speelde ik er al in de minder problemen mee het net te vinden. D en E-jeugd.' De ontlading na de eerste competitietreffer voor Elia. PRO SHOTS/Willem Vernes Ajax Kick Off ADO Den Haag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28