Last Tom de Mul 1 3 strijden achter mijn naam, maar daarvan heb ik niet alles volledig gespeeld. Maar ik ben er wel een betere voetballer door geworden. Dat gaat geleidelijk. Hoe meer wedstrijden je speelt, des te sterker je wordt. Vooral het mentale gedeelte is bij mij sterk verbeterd. Ik heb geleerd dat het niet vanzelf gaat. Achteraf gezien dacht ik er te gemakkelijk over. Dacht: "ik heb het talent, ik kom er wel." Zo werkt het niet. Je moet er echt alles aan doen, pas dan komt het talent dat je hebt tot zijn recht. Ik dacht te vaak dat mij niets kon overko men, omdat ik toch goed kon voetballen. Ik leerde dat je het moet laten zien. Steeds weer. Pas dan tel je echt mee.' De Mul liet het zien en in maart van dit jaar hoorde de Belg dat hij terug mocht keren naar de hoofdstad. 'Ajax had mij bij het uitlenen aan Vitesse wel gezegd dat het de bedoeling was dat de club mij terug zou halen, maar dat moet toch altijd nog eerst gebeuren. Toen ik het hoorde, viel er een last van me af. Ik speelde toch voor een groot gedeelte om een terugkeer naar Ajax te bewerkstelligen.' Zo geschiedde. In juli stond de rechtsbuiten weer op het trainingsveld bij de ArenA. Of hij nooit was wegge weest. 'Het was goed terug te komen. Een lekker gevoel. Ook omdat er een nieuwe trai ner was, een nieuwe staf. Bij de oude trainer had ik natuurlijk ook wel weer mijn plaats terug kunnen winnen, maar dit is pret tig. Ajax sloeg een andere weg in en dan is het fijn om er vanaf het begin bij te zijn. Natuurlijk was er een verschil met Vitesse. Het niveau ligt bij Ajax hoger. En een voorbereiding is altijd zwaar. Dat hoort er zo.' In een voorbereiding begint iedereen, zeker bij een nieuwe trainer, weer op 'nul'. Er zijn elf plaatsen te verdienen. 'Je begint gelijk, maar ook weer niet. Want Mauro was de rechtsbuiten van Ajax. We zien nu bij deze trainer wel dat als je het goed doet, dat je speelt. Je moet laten zien wat je waard bent.' Dat Rosales de eerste keus van de trainer was, bleek bij de start van het seizoen. Het duurde tot half oktober voordat De Mul zijn com petitiedebuut mocht maken. 'Dat het zo lang duurde, was best moeilijk. Ik moest bij Jong Ajax spelen en dat is niet altijd even leuk. Zeker niet omdat ik al veel in de Eredivisie had gespeeld. En ik was niet naar Ajax teruggekomen om weer in Jong Ajax te spelen. Maar ik dwong mezelf om me te motiveren.' De inzet en het geduld werden beloond. Vanaf de thuiswedstrijd tegen Groningen mocht de twintiger laten zien wat hij kon. 'Het kostte mij moeite om een goed te niveau te halen,' blikt De Mul met een gezond kritische houding terug. 'Je ziet dat de trai ner mij nog steeds na een minuut of zestig wisselt. Dan ben ik leeg. Dat zou niet moeten. Dat de rechtsbuitenplaats een zware positie is, neemt jSSÈ niet weg dat ik het langer moet volhouden. Ik moet ook in de tachtigste mi nuut een beslissende ac tie kunnen maken. Dat ik nu in de Eredivisie een reeks wedstrij den heb neergezet, is positief. Maar het is niet genoeg. Ik moet nu doorzetten.' Ajax Kick Off ADO Den Haag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13