Jong Ajax klimt op de ranglijst Nieuws 9 Na een reeks van vier wedstrijden waarin dat gebeurde tot ergernis van de jonge oe- Jong Ajax niet tot winst wist te komen, fenmeester niet. Ajax zag Volendam de in proefde de ploeg van trainer Aron Winter in de eerste helft verkregen 1-0 voorsprong de uitwedstrijd tegen Jong Vitesse eindelijk uitbouwen naar een 2-0 overwinning, weer eens het zoet van een overwinning. Na Tussen het maandagduel tegen Groningen de zege 'sprong' Jong Ajax in de stand van en het spel van donderdag tegen PSV zat het de derde plaats van onderen naar de vierde nodige verschil. Tegen de noorderlingen was van boven. het dan wel niet hartverwarmend, werklust De serie begon in Rotterdam, tegen toonden de Ajacieden wel. Nadat een fraaie Feyenoord. Na een goede wedstrijd moest aanval in de 27ste minuut geëindigd was het Beloftenteam uit Amsterdam genoegen met het neerhalen van Jeffrey Sarpong in het nemen met een gelijkspel. 'We hebben twee strafschopgebied, schoot Olaf Lindenbergh punten laten liggen,'keek coach Aron Winter Jong Ajax vanaf de penaltystip naar 1-0. terug. Hij baseerde zijn stelling op de grote Maar het feit dat Sarpong en ook Markus hoeveelheid kansen die Ajax kreeg, waarvan Rosenberg vervolgens kansen niet wisten er slechts één in een doelpunt werden om- te verzilveren, wreekte zich al voor rust. gezet. Nadat de Amsterdammers een reeks Danny Holla schoot Groningen naast Ajax. kansen om zeep hadden geholpen, scoorde Drie dagen later tegen PSV was het niet zo Feyenoord uit de eerste de beste mogelijkheid dat Ajax dramatisch voor de dag kwam, wel. Nog voor rust trok Ajax de verhou- maar stond er na negentig minuten wel een dingen recht. Edgar Manucharyan rondde 0-2 eindstand op het bord. Een gebrek aan bekwaam af. slimheid en de organisatorische misstanden Het goede spel in Rotterdam kreeg in de be- waaruit de tegengoals vielen, bleken bepa- kercompetitie echter geen vervolg. Met nog lend voor de nederlaag, één duel in de poule voor de boeg wist Jong De ommekeer kwam in de uitwedstrijd bij Ajax al dat de volgende ronde was gehaald. Vitesse. Met alleen Jan Vertonghen en Edgar Desalniettemin wilde trainer Aron Winter Manucharyan uit de A-selectie in de ge- het vierde duel ook winnend afsluiten. Maar lederen - Michael Krohn-Dehli haakte na de warming-up geblesseerd af - speelde Jong Ajax een puike wed strijd. Oud-Ajacied Fred Benson bracht Vitesse na een kwartier vanaf de penaltystip op voor sprong, maar vier minuten later schoot Jeffrey Sarpong Jong Ajax langszij. En Ajax ging zelfs met een 1-3 voorsprong de rust in. Edgar Manucharyan en Rydell Poepon zorgden voor die tussenstand. In de tweede helft kreeg Jong Ajax al na vier minuten een strafschop mee nadat Vurnon Anita onder uit was gegaan. Manucharyan benutte de penalty feilloos en na een dik uur spelen gooide Javier Martina de wedstrijd helemaal in Stanton Lewis gaat voorop in de strijd. De Zuid-Afrikaan strijdt hier letterlijk het slot door de 1-5 te maken, schouder aan schouder met Rosenberg. Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9