Ajax Kids Club Voetbaldag groot succes Nieuws 7 Onder grote belangstelling geeft Urby Emanuelson tijdens de Voetbaldag van de Ajax Kids Club een demonstratie van zijn gave techniek. Een golf enthousiaste leden van de Ajax Kids Club overspoelde maandag 23 oktober de Toekomst. De jonge fans belichaamden geza menlijk één gedachte: wij zijn Ajacied! Er viel heel wat te beleven op de Toekomst, het sportpark van Ajax. Met de Amsterdam ArenA als fraai decor leefden de Ajaciedjes, uitsluitend leden van de Ajax Kids Club, zich uit in verschillende voetbalspelletjes. Jaarlijks biedt Ajax zijn jongste fans een ex clusieve fandag aan op de Toekomst. Ooit gedroomd van een één op één duel met Urby Emanuelson? Of stille hoop ge koesterd op een techniektraining van Ryan Babel of Henk ten Cate? Altijd al gehoopt op een exclusieve keepersclinic van Maarten Stekelenburg, Kenneth Vermeer of Dennis Gentenaar? Veel voetbaldromen werden deze dag werkelijkheid. De honderden leden van de Ajax Kids Club beleefden de mooiste voetbalavonturen. De leden kwamen duidelijk voor twee za ken. Voetballen en handtekeningen jagen. 'Henk ten Cate! Handtekening!,' klonk het aanhoudend van achter de reclameborden. De Ajax-trainer bracht net enkele Ajaciedjes de fijne kneepjes van het voetbalvak bij. Nogmaals werd de naam van de trainer gescandeerd. En nogmaals... De Ajax-coach vroeg zijn fans het iets rustiger aan te doen. Handtekeningen worden na de training uitgedeeld. Ryan Babel, Urby Emanuelson, Tom de Mul, Olaf Lindenbergh en Thomas Vermaelen, ook bezig op het kunstgrasveld, verging het precies hetzelfde. Een van de imposantste attracties was het megavoetbalspel van adidas. De opblaasbare variant op het aloude tafelvoetbalspel had, net als de overige attracties, over belangstel ling geen klagen. De poppetjes die je normaal terugvindt in een tafelvoetbalspel, werden dit keer levensgroot ingenomen door Kids Clubleden. Het was de kunst om schuivend, slepend en dribbelend tot een doelpunt te komen. Bepaald geen sinecure. Vele mini- Ajacieden bleken toch uiterst bedreven in het spel. Het 'klassieke' voetbaltoernooi voor Kids Clubleden was ook al zo'n onvervalst succesnummer. Ooit willen voetballen in een Ajax-shirt op onvervalste Ajax-grond? Strijdend en genietend lieten de gasten de unieke kans niet onbenut. Natuurlijk, fans in een Ajax-shirt (uit of thuis) waren veruit in de meerderheid op de Toekomst. Anderen droegen tricots van het Nederlands elftal, FC Barcelona of 'gewoon' de eigen amateur club. Al dan niet voorzien van de eigen ach ternaam, of die van een favoriete Ajacied. Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7