het woord zijn eigen manier. In de Ajax- aan het woord over hün Ajax. or hem betekent. Naam: Henk van den Brink Woonplaats: Voorst Leeftijd: 39 jaar Seizoenkaarthouder: Nee, die ik heb geen sei zoenkaart. Nee, want ik voetbal zelf op zondag. Als seizoenkaarthouder moetje er elke wedstrijd zijn, vind ik. Met het vijfde van vv Voorst trappen we om twaalf uur af. Dan ga ik niet telkens halsoverkop naar Ajax. De Europese wedstrijden probeer ik wel bij te wonen. Met mijn supportersclubcard koop ik dan een los kaartje. Eerst bezochte wedstrijd: 'Dat was een Ajax - Feyenoord in het Olympisch stadion. Inmiddels alweer zo'n 33 jaar geleden, schat ik. Mijn vader was totaal geen voetballiefhebber, maar hij nam mij wel mee naar het stadion. Alles wel op de bonnefooi, want een kaartje kochten we toen op de zwarte markt. Op mijn vierde liep ik al rond in een Ajax-shirtje. In Amsterdam zagen mijn vader en ik voor het eerst zoveel mensen bij elkaar. Ook dat heeft indruk gemaakt. De uitslag van die wedstrijd kan ik me niet meer herinneren. Ik weet wel dat Ajax die mid dag won. Ajax heeft namelijk nog nooit van Feyenoord verloren waar ik bij was.' Fan van Ajax sinds: 'Sinds ik enig besef kreeg van voetbal. Na mijn eerste wedstrijd, is de liefde helemaal nooit meer weggegaan. Als kind keek ik al graag naar Ajax op televisie. Behalve dan als Ajax verloor; dan kon ik huilbuien niet bedwingen. Wat dat betreft kon ik toen heel slecht tegen mijn verlies. Misschien ben ik wel vooral fan geworden vanwege het mooie shirt en het goede voetbal. Ajax speelt altijd leuk, aanvallend en fris. Ik sta hier ook te boek als een echte Ajacied. Als iets speelt rond de club, moet ik steevast verantwoording afleggen bij familieleden en leden van mij voetbalclub. Zelfs tijdens mijn trouwerij was een stukje aan Ajax gewijd. Ik heb altijd een uitgespro ken mening over mijn club.' Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op media www.ajax.nlKick Off en Ajax Magazine komen de supporters In deze aflevering vertelt Henk van den Brink uit Voorst wat Ajax voor Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40