'Ajax speelde het mooiste voetbal' Jelle ten Rouwelaar De tegenstander 31 Spelen tegen Ajax is voor Jelle ten Rouwelaar een bijzondere aangelegenheid. Als kleine jongen had de goedlachse Fries zijn kamer volhangen met posters van zijn Amsterdamse helden. 'Dat was toch logisch? Bijna iedereen die ik kende was toen (Jelle praat over de succesvolle jarig negentig, red.) voor Ajax. Gewoon, omdat ze het mooiste voetbal speel den.' Van Stefan Pettersson had de doelman van Austria Wien zelfs een groot exemplaar hangen. Toen Ten Rouwelaar in 2002 voor vijf jaar bij PSV tekende, bekoelde de liefde voor Ajax. 'Ook dat is logisch, toch? Ik voel me nu meer verbonden met PSV omdat ik er ben gaan spelen.' Erg succesvol werd hij nooit in Eindhoven. De afgelopen seizoenen slaag de hij er niet in door te breken. De keeper kwam op huurbasis uit voor FC Groningen, FC Twente, FC Zwolle en FC Eindhoven en tekende in augustus voor twee seizoenen bij de Oostenrijks kampioen. In Wenen wil hij een vervelende periode afsluiten: 'Ik kreeg van PSV te horen dat ik op zoek moest naar een andere club. Toen heeft Frenk Schinkels contact opgenomen met mijn zaakwaarne mer Edwin Olde Riekerink. Hij wilde me zien keepen en binnen twee dagen was de deal gesloten. Geweldig, dat had ik nooit verwacht. Na twee jaar eerste divisie wilde ik graag terug naar het hoogste niveau. Als je dan naar een topclub in Oostenrijk kunt, is dat een stap in de goede richting. Ik hoop nu dat de mensen in Nederland weer positief over me gaan denken. Ik heb een vervelende periode bij FC Twente gehad; dat zijn de meeste mensen niet vergeten. Het is aan mij te bewijzen dat ik het bij een topclub als Austria aankan.' De kans dat Ten Rouwelaar speelt, is klein. De Hongaar Szabolcs Safar was tot aan dit duel eerste keus: 'Ik leg me niet zomaar neer bij mijn plek op de bank. Maar, die andere keeper is gewoon beter. Dat is nou eenmaal zo.' Ten Rouwelaar komt van het Friese plat teland. Kan hij aarden in wereldstad Wenen? 'Ja, het gaat ons prima af. Mijn vrouw had er wat moeite mee, ook omdat we net een kleintje hebben. Dat was voor de opa's en oma's ook even wennen. We zijn bewust niet in het centrum gaan wonen, maar in een klein plaatsje dat Brun heet. Het ligt op tien minuten rijden. Ik kom zelf uit het noorden waar het vrij rustig is en daarom hebben we bewust voor dit dorpje gekozen.' Ten Rouwelaar speelde bij Jong Oranje samen met onder meer John Heitinga en Maarten Stekelenburg: 'Ik was eerste keeper, voor Maarten. Tegen Ajax spelen is voor mij heel mooi. Het blijft natuurlijk een van de mooiste clubs van het land.' Vorig seizoen verdedigde Jelle ten Rouwelaar nog het doel van eerstedivisionist Eindhoven. PRO SHOTS/JAN KANNING Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30