Spelen tegen Ajax is altijd leuk' Delano Hill 30 De tegenstander Delano Hill is bezig aan zijn tweede contract jaar bij Austria Wien. Tot nog toe is de com binatie tussen de geboren Rotterdammer en de Oostenrijkse topploeg geen gelukkige. 'Ik heb vorig jaar mijn borstspier afgescheurd en een spier in mijn bovenbeen gescheurd. Ik heb daardoor amper wedstrijden kunnen spelen, slechts een stuk of zes. Het gaat nu gelukkig weer goed met me. Ik ben fit en het voelt heerlijk om na lange tijd weer vol met alles mee te kunnen doen.' Onder trainer Frenk Schinkels was de ver dediger geen basisspeler. 'Het klopt dat ik dit jaar te weinig gespeeld heb. Een paar du els ben ik in de basis begonnen. Daar ben ik niet tevreden mee. De jongens die achterin staan, spelen in principe goed. Ik wacht op mijn kans.' Of die komt onder de nieuwe trainer Georg Zellhofer, wordt vanavond misschien al duidelijk. Na het vertrek van Schinkels is dit de eerste grote klus voor de nieuwe oefenmeester. Hill heeft een opmer kelijke carrière achter de rug. Voordat de oud-speler van onder meer RKC Waalwijk en Willem II in de hoofdstad van Oostenrijk neerstreek, voetbalde hij vier seizoenen bij Hansa Rostock. 'Of ik bang ben dat men mij in Nederland vergeten is? Nee, ik denk het niet. Ik heb drie goede jaren bij Hansa Rostock gekend. In het laatste seizoen zijn we gedegradeerd. Ik heb toen aangegeven dat ik niet in de Tweede Bundesliga wilde spelen. Mijn zaakwaarnemer Roger Linse is gaan zoeken en kwam met Austria Wien op de proppen. Ik heb het hier goed naar mijn zin. Wenen is een prachtige stad. De levens standaard hier ligt bijzonder hoog.' Tot zijn genoegen zag Hill Ajax uit de koker komen: 'Spelen tegen Ajax is altijd leuk. Zij zijn de grote favoriet in onze poule. Wij hadden thuis van Waregem moeten winnen. Nu is het een stuk moeilijker. Als we door willen, zullen we thuis Sparta Praag moeten verslaan en onderweg ook nog punten pak ken. Alleen dan kunnen we als derde door naar de volgende ronde.' Delano Hill in actie voor Austria Wien.PRO SHOTS/GEPA Komende zomer is Hill transfervrij. Gezien de bezuinigingen en de verjonging die bij Austria wordt doorgevoerd, ligt het niet voor de hand dat zijn contract wordt ver lengd: 'Ik overweeg zeker ooit weer terug te keren naar Nederland. Ik word in april 32 en heb nog een klein tijdje te gaan. Ik heb een vertrek al een beetje ingecalculeerd. Mezelf in de kijker spelen tegen Ajax? Dat zou heel mooi zijn natuurlijk.' De beste speler van Austria is, volgens Hill, de Tsjech Stepan Vachousek: 'Daar moet Ajax rekening mee houden. Of eigenlijk, liever niet! Stepan is een aanvallende mid denvelder. Hij bezit een goede techniek. Als hij veel aan de bal komt, zal Ajax moeite met hem hebben.' Austria Wien Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 29