Austria in de UEFA Cup De tegenstander 29 uiteindelijk, na in de groepsfase onder meer afgerekend te hebben met FC Utrecht, in de kwartfinale op het stugge Parma. Ondanks de vrijwel onbeperkte financi ële mogelijkheden, bleven verdere succes sen uit. Pas onder de Nederlander Frenk Schinkels werd Austria weer kampioen. Dat was vorig jaar, toen en passant ook de beker werd veroverd. Afgelopen zomer besloot Stronach de geld kraan dicht te draaien. De gevolgen zijn zichtbaar. Met een nieuw team lukt het de ploeg niet aan het hoge verwachtingspa troon te voldoen. Austria bungelt onder aan in de Bundesliga en is een serieuze gegadigde voor degradatie. Trainer Frenk Schinkels werd eind oktober ontslagen: 'Stronach heeft de begroting met achttien miljoen euro teruggeschroefd naar twaalf miljoen. Ik moest gaan bouwen met jonge, Oostenrijkse spelers. Van mijn kampioens- ploeg bleven er slechts vier spelers over. Dat leverde problemen op, vandaar de lage klas sering. De fans snappen het niet, de meeste hebben geen verstand van voetbal. De men sen in Oostenrijk kunnen voetbal niet goed inschatten. Ze denken dat elf jongens met paarse shirts aan gewoon kampioen wor den, net als vorig jaar.' De geldstop van Stronach ging dus ook ten koste van de trai ner: 'Er is zoveel geld van hem gestolen de laatste jaren, ik ben daar doodziek van. Veel managers en sportdirecteuren streken be lachelijk hoge salarissen op en smeten met veel transfers geld over de balk. Het leek wel een zelfbedieningsrestaurant. Uiteindelijk ben ik daar de dupe van geworden.' Overigens bestaat de kans dat Stronach op volle kracht doorgaat bij Austria. Dat heeft alles te maken met de nieuwbouwplan- nen. Het eigen Horrstadion (niet geschikt voor Europese wedstrijden) is verouderd. Stronach onderhandelt met de gemeente Wenen. Als hij zijn zin krijgt, bouwt hij voor de club een modern, nieuw onderkomen nabij het centrum. Voorzien van winkels, congreszalen, uitgaansgelegenheden en alles wat bij een modern stadion hoort. Inmiddels heeft de baas ook al toegezegd dat de club zich in de winterstop mag versterken. Austria werd in de derde voorronde van Tegen de Poolse kampioen werd uit 1-1 de UEFA Champions League uitgescha- gespeeld en in het Ernst Happel Stadion keld door Benfica. Thuis werd met 1- met 1-0 gewonnen. Het eerste duel in de 1 gelijkgespeeld, uit werd het 3-0 voor groepsfase ging met 1-4 verloren tegen de Portugezen. In de voorronde van de Zulte Waregem. Het was de eerste neder- UEFA Cup toonde Austria zich te sterk laag in zeventien duels in het Ernst Happel voor Legia Warschau. Stadion voor Austria. Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 28