Wie is Georg Zellhofer? Austria Wien is de weg kwijt Kampioen van Oostenrijk in problemen De tegenstander 27 Frenk Schinkels werd op maandag 23 oktober als trainer opgevolgd door Georg Zellhofer. Dat is een bekende in het Oostenrijkse voetbal. De 46-jarige oefen- meester, vader van twee kinderen, werd geboren op 25 augustus 1960.Tussen 1977 en 1992 speelde hij met vier clubs op het hoogste niveau. In totaal heeft hij 196 du els achter zijn naam staan. Met VÖEST en Sturm Graz speelde hij tevens in de Europa Cup. Als trainer begon Zellhofer in 1996 bij FC Superfund, ook wel bekend als Pasching. In zes jaar tijd leidde hij die ploeg van de vijfde divisie naar de Bundesliga. In 2002 werd FC Superfund kampioen in de tweede divisie, in 2004 finishte de ploeg als derde in de Bundesliga. Op 1 januari trad hij in dienst bij aartsrivaal SK Rapid Wien. Daar werd hij op 27 augustus van dit jaar, zoals dat zo mooi heet, "met vakantie ge stuurd". Twee maanden later overkwam Schinkels hetzelfde bij Austria Wien. Het gaat niet goed met Austria Wien. De trotse kampioen van afgelopen zomer is in een paar maanden tijd veranderd in een zielloze degradatie kandidaat. Dat heeft alles te maken met de geldkraan. Die hoest, na zes weldadige jaren, lucht in plaats van munten op. tekst Arnout Verzijl Wat Roman Abramovitsj is voor Chelsea en Dirk Scheringa voor AZ, betekent Frank Stronach voor Austria Wien. De puissant rijke zakenman eigende zich in 2000 de voorzittershamer toe. Zijn bedrijf Magna koppelde hij aan de naam van de club, waardoor Austria Wien ook als Austria Magna door het leven ging. Na een aanvanke lijk stroeve start, werd de club in 2003 lanskampioen. Het was de eerste titel sinds tien jaar. Een jaar later volgde een succesvolle cam pagne in de UEFA Cup. De 23- voudig landskampioen strandde Arek Radomski, nu Austria Wien, verdedigde in het verleden de kleuren van sc Heerenveen. Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26