Topduels Olaf Lindenbergh 15 eer en glorie. Omdat de wedstrijden te gen ADO en Heerenveen voorrang krij gen, kan Lindenbergh nog weinig melden over de tot nu toe povertjes presterende Oostenrijkers. De Ajax-scouts zagen alle tegenstanders in de groepsfase van de UEFA Cup al wel aan het werk. Arek Radomski en Jelle ten Rouwelaar zijn Austria-spelers die Lindenbergh inmiddels al kent. 'Vooral Radomski vond ik altijd al goed bij Heerenveen. Hij is een betrouwbare speler, die echter nooit de stap om hoog heeft kunnen maken.' Frenk Schinkels, de recent ontslagen trainer van Austria, is ook gespreksstof. De Nederlander liet zich ooit naturalise ren tot Oostenrijker. Schinkels werd af gerekend op de op alle fronten teleur stellende prestaties van de Oostenrijkse kampioen. Zo opende Austria de groepsfase in de UEFA Cup met een even verrassende als fikse nederlaag (1-4) tegen Zulte Waregem. Tim Matthijs ontpopte zich met zijn drie treffers tot grootste plaaggeest voor de Oostenrijkers. De opvolger van Schinkels is de Oostenrijker Georg Zellhofer. 'Schinkels ken ik vooral van naam. Als Oostenrijks in ternational speelde hij volgens mij ooit nog tegen het Nederlands elftal. Of het een voor- of nadeel is dat de club hem heeft ontsla gen? Zoals Austria nu presteert, kan het niet slechter, zou je zeggen. Je weet nooit hoe zo'n ontslag uitpakt. Ook in de Eredivisie zie je wel vaker dat de resultaten onder een nieuwe trainer echt niet beter worden.' Het Belgische Zulte Waregem is vooralsnog De routinier hoopt meegnomen te worden in het roulatie systeem van coach Henk ten Cate. de grote onbekende in de poule van Ajax. Lindenbergh: 'Al kan je er wel op rekenen dat zo'n Belgische ploeg vooral leunt op zijn verdediging en loert op de counter.' Espanyol en Sparta Praag zijn veelzijdige, gevaarlijke tegenstanders. De Spanjaarden wonnen hun eerste wedstrijd al in en tegen Praag: 0-2. Als Ajax vanavond probeert af te rekenen met Austria Wien, wacht Sparta Praag het onderonsje met Zulte Waregem. Espanyol is vrij. 'We moeten ons vooral richten op de eerste plaats,' blikt Lindenbergh alvast vooruit. 'Vooral om dat we dan de sterkste afvallers, de nummers drie, uit de Champions League wellicht kun nen ontlopen. Als we onze thuiswedstrijden plus een uitwedstrijd winnen, gaan we door naar de volgende ronde. Uiteindelijk gaan in onze poule drie van de vijf clubs door naar de derde ronde.' De ploeg van Ten Cate en de Ajax-supporters zijn de komende we ken in elk geval ook verzekerd van interes sante competitieduels. Zo wachten onder meer de topduels tegen PSV en AZ, de oude club van Lindenbergh. In december schudt de Ajacied zijn voormalige ploeggenoten de hand in de Amsterdam ArenA. Afgelopen i maand zag Lindenbergh de mannen van trainer Louis van Gaal al hoogstpersoon lijk aan het werk in Alkmaar. De mid denvelder bezocht het UEFA Cuptreffen tegen Braga met Kenneth Perez en Maarten Stekelenburg. 'Het was de eerste keer dat ik in het nieuwe AZ-stadion was. Ik zat in het vak met familieleden van de spelers en heb tal van bekenden weer gezien. Er waren Ajax Kick Off Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15