Eer en glorie Olaf Lindenbergh 1 3 waarvan het eerste elftal bijvoorbeeld al niet hoog speelt in de eerste divisie.' Lindenbergh gniffelt. Ook de gesmoorde lach lijkt on derdeel van zijn arsenaal aan relativering technieken. Humor overwint (bijna) alles, zelfs sportieve tegenslag. Welgeteld negen dagen voor de aftrap van Ajax - Austria Wien zijn alle spotlichten gericht op het competitietreffen met ADO Den Haag. Ook de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen is nog toekomstmuziek. Enkele tafeltjes van Lindenbergh verwijderd, blikt hoofdtrainer Henk ten Ca te, omringd door journalisten, vooruit op ADO en terug op de zo glansrijk gewonnen Klassieker bij Feyenoord. Illustratief voor Lindenberghs seizoen tot nu toe was hij ook in de Kuip ver oordeeld tot bankzitten. Thuis tegen de Hagenaars vertolkte de Purmerender een zelfde rol. In zijn verlangen naar speel minuten in de hoofdmacht, heeft de middenvelder zijn hoop gevestigd op het door Ten Cate geroemde rou latiesysteem. Dat Ajax de verdere eerste seizoenshelft een druk en veelzijdig wed strijdprogramma wacht, kan de Purmerender in de kaart spelen. Midweekse duels worden de ko mende weken voortdurend afge wisseld met weekendwedstrijden. De Amsterdammers spelen in de herfst- en wintermaanden van 2006 com petitieduels, UEFA Cupduels en een KNVB Bekerwedstrijd. In de optiek van de Ajax-coach zijn bankzitters gelijkwaardig aan de basisklanten. Moegestreden Ajacieden zijn dus makkelijk vervangbaar. Vanuit dat perspectief bezien, lonkt wellicht speel tijd voor Lindenbergh. 'In de uitwedstrijd tegen FC Utrecht speelde ik vijf minuten,' start Lindenbergh zijn over zichtelijke greep aan wedstrijden waarin hij dit seizoen van de partij was. 'Bij Roda JC deed ik een helft mee, uit bij NAC Breda was dat een hele wedstrijd.' Namens Jong Ajax blies de dertiger zijn partijtjes mee in het bekertoernooi en de Beloftencompetitie. Met een kwinkslag: 'Voor Jong Ajax heb ik dit seizoen twee keer gescoord; tegen Jong FC Groningen en Jong Omniworld. Ik ben het duidelijk nog niet verleerd.' Plots, met ernst: 'Ik hoop wel dat het dit seizoen bij die twee treffers blijft. Voor Jong Ajax dan hè.' Thuis, in de return wedstrijd tegen IK Start was de middenvelder weer eens een hele wedstrijd van de partij. Eerder moest Lindenbergh het in Noorwegen doen met een half uurtje. De middenvelder ver ving Gabri. 'De - thuiswedstrijd tegen IK Start i was nooit een f echte wedstrijd,' zegt Lindenbergh. 'Vooral niet omdat we de uitwedstrijd al met 2-5, hadden gewonnen. In de ArenA hebben we ook geen en kele moeite gehad met die ploeg. Toch was het een nuttige wedstrijd. Vooral omdat sommige spelers weer eens de kans kregen om zich in het eerste te laten zien.' Tegen Austria Wien strij den de Ajacieden van avond om hernieuwde Ajax Kick Oft Austria Wien

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13