Michael Dingsdag Het gaat goed met Michael Dingsdag. Toch het kan volgens hem nog vele malen beter. Waarmee de net 24 jaar geworden centrale verdediger doelt op zijn optredens in de Heerenveense hoofdmacht. Een tikkeltje vreemd, omdat die tot nog toe beduidend meer dan bevredigend genoemd mogen wor den. Iets wat elke Feanfan zal beamen. Samen met collega Petter Hansson vormt hij immers al weken achter een een ijzersterk verdedigingsblok. Terwijl het daar tijdens zijn entree bij Heerenveen nog helemaal niet naar uitzag. Naast het feit dat Hansson, als gevolg van zijn deelname aan het WK, nog met vakantie was, genoot de Zweedse international immers nog volop belangstelling van Griekse zijde. Dus speelde Michael Dingsdag in eer ste instantie samen met Michel Breuer centraal in de defensie. „En ook dat beviel prima", aldus Dingsdag. „Na zijn terugkeer werden Petter en ik tot centraal verdedigingsduo gebombar deerd en dat zijn we, tot beider tevre denheid, nog steeds. Thuis tegen NEC was Petter echter niet van de partij en ook toen verliep de samenwerking met Michel weer uitstekend. Geen beter bewijs dan de'nul'die na afloop op het scorebord stond." Eveneens een bewijs van het feit dat Heerenveen het, althans in competitieverband, in verdedigend opzicht prima op orde heeft, zijn de negen tegendoelpunten. Michael Dingsdag: „Daar mag je dus nog zeven van aftrekken. Want dat waren de strafschoppen die we tegen kregen. Best veel ja, alhoewel er zeker een paar discutabele tussen zaten. Inderdaad, zoals die tegen Groningen. Een cadeautje! Al met al blijven er dus nog twee tegentreffers over en dat is beslist niet slecht." Het laatste is natuurlijk een understatement, want de geboren Amsterdammer is er best trots op. Dat hij vindt dat het aangaande zijn eigen presteren nog stukken beter kan, vloeit voort uit zijn gedrevenheid die vooralsnog niet te stuiten lijkt. „Ik ben naar Heerenveen gekomen om beter te worden. En al ben ik al aardig op weg, ik heb nog onnoemelijk veel te leren. En die kans krijg ik hier. Dus als ik beweer dat elke training en elke wedstrijd deel uitmaakt van mijn leerproces, verkoop ik geen onzin. Want zo zie ik het." En acht Michael Heerenveen kansrijk in het duel met Ajax? „Natuurlijk, waarom niet. Hoewel het allemaal goede voetballers zijn, is het geen won- derteam. En ook wij beschikken over goede voetballers .Dus beginnen we, net als altijd, gewoon met 0-0." Bert Veenstra Rugnummer: 5 geboren: 18-10-1982 te Amsterdam Vorige club: Vitesse positie: verdediging Aantal wedstrijden vorig seizoen: 0 Doelpunten: 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7