sc Heerenveen - Ajax Voor de aftrap Het voorbije voetbalweekend was voor zowel Heerenveen als Ajax bijzonder. Beide teams wisten namelijk te winnen tegen de aartsrivalen FC Groningen en respectievelijk Feyenoord, en scoorden beide ook nog eens vier goals. Waar het scoreverloop in het Abe Lenstra Stadion enigszins tegen de werkelijke krachtsverhoudingen op het veld in ging, was daar bij de overwinning van Ajax in de Rotterdamse Kuip geenszins sprake van. Ajax werd werkelijk geen strobreed in de weg gelegd door de aartsrivaal en de uiteindelijke 0-4 was gezien het aantal doelkansen van Ajax welhaast nog mager te noemen ook. Het mag duidelijk zijn, Ajax steekt in een goede vorm dezer dagen. De vorm was bij Heerenveen, gezien het spel van de ploeg, de laatste weken wat minder aanwezig. De overwinning tegen FC Groningen zal echter een goede opste ker zijn geweest voor de mannen van Gertjan Verbeek. Zo toonde Afonso Alves tegen de Groningers aan dat hij het scoren bepaald nog niet verleerd is. Inmiddels is hij met zeven doelpunten weer topscorer in de eredivisie. Over topscorers gesproken, zo iemand heeft Ajax oolc in de gelederen. Een spits die uiteraard geen nadere introductie behoeft: Klaas Jan Huntelaar. Na de bekerwedstrijd van vorig seizoen -waar in hij een keer scoorde- is het de tweede keer dat hij terugkeert in het stadion van zijn vorige werkgever. De wedstrijden tussen Heerenveen en Ajax staan over het algemeen garant voor goals en spektakel. Met name de wedstrijd van vorig seizoen mag gerust 'legendarisch' worden genoemd. Op een besneeuwd en nauwelijks bespeel baar veld liep een met volle overtuiging spelend Heerenveen onder aanvoering van Samaras en, jawel, Huntelaar, uit naar een 4-0 voorsprong. Twee tegen- goals van Ajax konden aan de Friese overwinning geen afbreuk meer doen. De afgelopen vier seizoenen wist Heerenveen telkens van Ajax thuis te winnen. Voor de laatste overwinning van de Amsterdammers moeten we terug naar 23 november 2002 (0-3). Ajax lijkt na een aantal voor een topclub ietwat magere jaren onder leiding van de nieuwe trainer Henk ten Cate dit seizoen de weg naar de Nederlandse top weer te hebben hervonden. De presta ties tot dusverre zijn heel behoorlijk, zij het dat zowel FC Kopenhagen als Roda JC al wisten aan te tonen dat de 'Godenzonen' er nog niet helemaal zijn. Hopelijk is Heerenveen vanavond tot hetzelfde in staat als laatstgenoem de clubs! Hoe dan ook, een plezierige wedstrijd toegewenst! Mark Postma VARISCF ^dJPOLY PROFIEL www.polyprofiel.nl 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5