op bezoek bij sc Heerenveen |i/w/ je vak I Evers Assurantie Groep De gemeente Kollumerland c.a. heeft de primeur van de actie "Vul je vak" van s.c Heerenveen. Deze gemeente gaat een groep van 650 inwoners samenstellen die mee kunnen naar de thuiswedstrijd van de sportclub op vrij dag 8 december 2006 tegen Roda J.C. Daarna kunnen nog eens 8 gemeentes in het seizoen 2006-2007 aan deze actie meedoen. s.c Heerenveen is razend populair. Vanwege de steeds toenemende vraag naar kaarten werd het Abe Lenstra stadion vergroot naar 26000 toeschouwers. En nog is er een wachtlijst van bijna 1000 gegadigden. Toch weer supporters die achter het net vissen. En om dat leed nu een beetje te verzachten is een vak met 650 zitplaat sen van de nieuwe noordtribune gereserveerd voor de actie "Vul je vak" .s.c Heerenveen wordt de eerste club in Nederland die dit organiseert. Het vergroot de regionale binding en geeft een positieve impuls aan de landelijke uitstraling. Ook de deelnemende gemeentes kunnen hun regionale en landelijke bekendheid vergroten, want de media zullen er veel aandacht aan schenken. Zo heeft Piet Paulusma reeds toe gezegd zijn bekende weersvoorspelling bij SBS6 te presenteren vanuit een deelnemende gemeente. Op de dag van de wedstrijd begint het spek takel. 13 bussen van Arriva staan in slagorde opgesteld bij het gemeentehuis om de nieuwe supporters naar het stadion te vervoeren. Deze groep is door de gemeente zelf uitgezocht. De plaatselijke bevolking zal uitlopen om de gelukkigen uit te zwaaien en te bewonderen, want die moeten op zeer ludieke wijze zijn uitgedost. Alle vindingrijkheid moet uit de kast worden gehaald om in het stadion een verplet terende indruk achter te laten.De gemeente die zich op de meest originele wijze presenteert wordt winnaar van de "Vul je Vak prijs". Dat betekent dat de winnende gemeente op de laatste wedstrijddag wordt uitgenodigd en na afloop een geweldig feest krijgt aangeboden. O,ja, ik was gebleven dat de mensen zich ver zamelden bij de bussen. En dan begint de reis, de tocht der tochten. Ze worden natuurlijk toegezwaaid op de viaducten. Dat zijn we in Friesland zo gewend vanuit de tijd van de cup finales. Aankomst bij het stadion en onder de klanken van een muziekcorps uit de gemeente marcheren de feestgangers door de poort van het stadion. Misschien spelen ze wel: Einzug der gladiatoren. Roel de Jong vcat ff» uitstekehd advies of maai! Adres: Turfschip 2 8447 DM Heerenveen Telefoon 0513 -65 18 18 Fax: 0513- 65 06 30 E-mail: info@eag.nl Internet: www.eag.nl 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 21