Gerljan Verbeek Trienke Reïtsma I De week van BLOEMSIERKUNST Als er zondagmiddag iemand in zijn nopjes was, dan was het Gertjan Verbeek wel. Uiteraard had dat alles te maken met de klinkende zege die zijn manschappen op Groningen behaal den. Niet alleen het knappe resultaat, ook het feit dat hierdoor het gat met de Groningers zo goed als gedicht is, stemde hem tot opperste tevredenheid. De wetenschap dat winnen van Groningen een absolute must was om aan sluiting te houden met de bovenste zes legde voor Heerenveen onwillekeurig druk op het duel. Waarbij het feit dat het de derby van het Noorden betrof voor Heerenveen van onderge schikt belang was. Drie punten, dat was waar het om ging. Uiteraard gold dit ook voor de riva liserende supporterslegioenen, hoewel voor hen het op het spel staande kampioenschap van het Noorden wellicht minstens zo zwaar woog. Hoe dan ook, hun luidruchtige aanwezigheid zorgde in het volgepakte Abe Lenstra Stadion voor een uitgelaten sfeer, waarin beide teams prima gedijden. „De spirit en inzet waren bij beide teams optimaal", vond ook trainer Gertjan Verbeek. „Dat leverde een mooie strijd op, waar uit wij als de terechte winnaar tevoorschijn zijn gekomen. Want hoeveel echte kansen hebben we weggegeven? Ik denk dat het bij twee toch wel ophoudt. Daarvan hebben ze er één benut, want die penalty was een cadeautje. Zetje onze daden daar tegenover, dan mag je constateren dat we Groningen op de punten die het verschil maken royaal de baas waren. Zo hebben we vier maal gescoord, wat zonder meer uitstekend is. Daarnaast hebben we ook nog flink wat kansen gecreëerd, dus ook daarmee zijn we in overtal. Neem je dan ook nog in ogenschouw dat onze wedstrijd tegen Osasuna amper twee dagen geleden was, dan mogen wij ons de absolute winnaar noemen." Uiteraard is Verbeek er alles aan gelegen om ook vanavond, in de strijd met Ajax, in the winning mood te blijven. Verbeek: „Het is sinds de competitiestart pas de vijfde week dat we met de voltallige selectie kunnen trainen. Inderdaad, een ongekende weelde, al behoeft dat wel enige nuance. Want we zitten nu wel met het feit dat de afgelopen drukke weken hun tol beginnen te eisen. Zo viel Danijel Pranjic zondag geblesseerd uit en hebben we op dit moment nog geen idee of 'ie er tegen Aj ax bij kan zijn. Ook op Thomas Prager en Niklas Tavajarvi hoef ik voorlopig niet te rekenen. Geruststellend feit is echter dat Paul Bosvelt weer helemaal fit is." Bert Veenstra Schoterlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 051 3-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13