Thomas Vermaelen Succes! Nader bekeken www.kuiperverzekeringen.n Eindelijk weer eens wedstrijd op een zater dagavond. Vanavond opnieuw een zware tegenstander voor onze jongens, AFC Ajax. Iedere confrontatie met Ajax is er ée'n om van te smullen, dus laten we hopen dat het ook vanavond weer een spectaculaire wedstrijd wordt, met uiteraard de kantte kening dat we de drie punten in eigen huis kunnen en mogen houden. Ik heb, de in het Belgische Kappellen geboren, Thomas Vermaelen een paar vragen mogen stellen over zijn club Ajax, over de verdediger zelf en over de wedstrijd van vanavond.. Thomas Vermaelen begon zijn voetbalcar rière bij de club Germinal Ekeren. Al snel werd de verdediger gescout door Germinal Beerschot, dat een samenwerkingsverband had met Vermaelens' huidige club Ajax. De 15-jarige Vermaelen moest omdat Ajax hem wilde contracteren zijn vrienden en familie achterlaten om zijn droom te kunnen reali seren: (profvoetballer worden. Ongeveer vier jaren later mocht Vermaelen zijn debuut maken voor de AFC. Ronald Koeman liet de linksbenige verdediger debuteren in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen FC Volendam zou Thomas' eerste en laatste wedstrijd worden in het seizoen 2003-2004. Het seizoen daarop werd Thomas Vermaelen verhuurd aan RKC Waalwijk. De verdediger maakte blijkbaar indruk op de nieuwe Ajax-trainer Danny Blind zodat hij het seizoen daarop, bij de selectie van Ajax mocht blijven. Thomas Vermaelen was toen negentien en veroverde een basisplek door als vervanger van Julien Escudé een sterke indruk te maken. Als beloning werd zijn contract vorig seizoen met drie jaar verlengd tot 2010. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid onder de vleugels van Jaap Stam tot een nóg betere verdediger uit kunnen groeien en dat is voor dit Ajax natuur lijk heel erg mooi. De verdediger heeft het enorm naar zijn zin bij Ajax en hoopt met zijn club nog vele prijzen te mogen pakken. Thomas Vermaelen ver wacht een moeilijk avondje in en tegen Heerenveen. 'Het is in de loop der jaren gebleken dat SC Heerenveen altijd een lasti ge opponent voor Ajax is geweest. We zullen daarom alles moeten geven, willen we tot aan de laatste dag mee mogen gaan strijden om het landskampioenschap' Sipke Tjerkstra ii

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 11