'Hard werken is. een vereiste in het leven' BIOGRAFIE PHILIPPE LÉONARD volgens vijf mooie en twee min dere seizoenen. 'In 2000 werden we kampioen en dat is nog altijd het hoogtepunt van mijn car rière. Later kreeg ik een conflict met trainer Didier Deschamps. Dat liep zo hoog op, dat hij me niet meer liet spelen. Uiteindelijk ben ik dan maar vertrokken, naar Olympique Nice.' Na een halfjaar Nice keerde Léo- nard in de zomer van 2004 terug naar zijn oude liefde Standard. Daar was hij twee seizoenen lang sterkhouder, maar desondanks deed de club hem daarna een aanbieding waaruit weinig waar dering sprak. 'Die heb ik daarom terzijde geschoven. Ik wist dat mijn toekomst ergens anders lag.' Het duurde vervolgens nog wel enige tijd voordat de links back in Feyenoord een nieuwe werkgever had gevonden. 'Maar gewanhoopt heb ik nooit. De af gelopen twee seizoenen miste ik bij Standard Luik nauwelijks een duel en ik ben international. Dan zullen ze je toch niet zo maar ver geten? De nodige clubs toonden interesse, maar toen mensen van Feyenoord persoonlijk contact met me opnamen, was het niet moeilijk meer. Het gevoel was direct goed en dat is het nog steeds. Alles is hier "carré", zoals we in België zeggen: rechttoe, rechtaan en duidelijk, ledereen komt op tijd en weet waar 'ie mee bezig is. Zo ben ik ook, dus die mentaliteit bevalt me prima.' Dat het bij Feyenoord tot nog toe niet van speelminuten in de competitie is gekomen, is iets waar de Belg niet te lang stil bij wil staan. 'Ik had een achter stand, dat is duidelijk. Maar nu is alles wat er nog aan ontbreekt wedstrijdritme. Ik wil de ploeg nu graag helpen. Wij hebben een zeer talentvolle, maar ook zeer jonge ploeg. Ik heb ervaring en ben positioneel sterk. Ik denk dan ook dat ik zeker iets bij kan dragen aan dit Feyenoord. En ja, als mij debuut dan in Feyenoord- Ajax zou moeten zijn, dan is dat des te mooier. Ik heb tijdens de wedstrijd met de beloftes al ge merkt dat dit duel heel wat extra sentimenten losmaakt in Rotter dam. Ik kan me zodoende geen beter podium voorstellen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 99