Henk Groot (68) vierde zijn grootste successen bij Ajax, maar deed tijdens zijn tweejarige dienstverband bij Feyenoord veel sympathie op voor de club uit Rotterdam-Zuid. De voormalige aanvaller voelt zich desondanks nog wel Ajacied. 'Maar mijn vrouw niet, die is sinds ik er heb gespeeld voor Feyenoord geworden', aldus Groot, die vier keer kampioen werd met Ajax en met Feyenoord de dubbel won in het seizoen 1964/1965. 'Ajax vandaag winnen' Wat voor gevoel heeft u nog bij Fey enoord? 'Een heel goed gevoel. Ik vind het een prachtclub en ondanks dat het vele decennia geleden is dat ik er speelde, ben ik er blij om dat ik het heb meegemaakt. Ik vond het toen tertijd erg jammer om te vertrekken.' Waarom bent u er eigenlijk vertrok ken? 'Het was een herhaling van twee jaar eerder. Ik kreeg toen een bod van Feyenoord, wat ik interessant vond. Ik legde het voor aan Ajax en vroeg of ze mij hetzelfde wilden betalen. Dat wilde de club niet, waarop ik naar Feyenoord vertrok voor een transfersom van 250.000 gulden. Twee jaar later kreeg ik een aanbod van Ajax om terug te keren. Ik legde het aanbod aan Feyenoord voor, maar zij wilden er niet aan. Het liep stuk op iets van 10.000 gulden. Feyenoord deed wel goede zaken, want ze ontvingen 350.000 gulden van Ajax.' Wat vindt u van het huidige Fey enoord? 'Om het beschamend te noemen gaat me te ver, maar dat het niet goed gaat lijkt me duidelijk. Fey enoord is een grote en mooie club, dat er nu zo'n middelmatig elftal staat is iets wat niet had mogen gebeuren. Ik moet wel zeggen dat ik ze alleen op televisie heb gezien, dus een echt goed oordeel kan ik niet vellen. Ajax heb ik dit seizoen wel een aantal keer in het stadion gezien, afgelopen weekend nog te gen FC Groningen. Zij maakten een goede indruk.' Uw prognose? 'Mijn vrouw vindt het niet leuk dat ik het zeg, maar ik verwacht een zege voor Ajax. Ik denk dat het 1-3 wordt.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 85