men en meer niet? Europees gezien kwam de bevestiging van dat verhaal vier etmalen later. Het dilemma waarvoor Koeman zich geplaatst zag, was dat Lucius en Hots met de wedstrijden tegen FC Basel en Ajax voor de boeg niet al te zwaar konden wor den belast. In Waalwijk knapte Van Diemen reserveaanvoerder Hots op met een enkel kwetsuur. Aanvoerder Lucius tobt al weken met een opspelende hamstring. Twee zware wedstrijden in vier dagen is voor beiden te veel, wist de trainer van te voren. De weergekeerde Saidi en Bahia schoten hem in die zin te hulp, dat hij wat Lucius en Hots betreft iets makkelijker kon kiezen voor Feyenoord-Ajax. Dat wil zeggen, dat in ze in Basel niet van de partij waren en dat de trainer er vanuit ging, dat ze daardoor van daag eventueel kunnen spelen. Daardoor boette Feyenoord tegen de Zwit sers in aan kwaliteit. Met in zijn achterhoofd de gedachte dat een overwinning Feyenoord een flink eind op weg hielp, dimde Koeman het verwachtingspatroon met de woorden, dat een gelijkspel een goed resultaat zou zijn. In de wetenschap dat het behaalde 1-1-resultaat Feyenoord wellicht opbreekt in de jacht op de derde pouleplaats, toonde hij zich niettemin een tevreden mens. Léonards debuut vond plaats en ging ver gezeld met overtredingen a la Vreven. De minst erge kwam hem te staan op geel, de zwaarste had tot gevolg dat Kuzmanovic per brancard moest worden weggedragen. De nauwelijks in het spel betrokken Pardo stond zijn plaats af aan de scorende Stein Huysegems. Charisteas verzuimde tot twee keer toe zich te ontdoen van zijn Ajax-stic- ker. Van Hooijdonk liep zich vergeefs warm. En vandaag de Klassieker dan. Of mis schien: wat op basis van de realiteit van nu ooit een Klassieker is geweest. Of blijven wedstrijden tussen Rotterdam en Amster dam tot in alle eeuwigheid Klassiekers? Hoewel: opportunisten zijn we allemaal. Daar gaat-ie dus weer. Nooit eerder zal een overwinning op de aartsrivaal management en supporters van Feyenoord zó goed zijn uitgekomen als vandaag het geval zou zijn. Toch de Klassieker: Kampioen worden doet Feyenoord deze jaargang niet. Maar behalve drie punten brengt een Rotterdamse over winning wel met zich mee dat voor even de aandacht wordt verlegd. Beleid? In voetbal bestaat geen beleid. Alle voetbaldeskundi gen ten spijt is voetbal de waan van de dag. Niet meer en niet minder. Wie wint voert beleid, wie verliest faalt. Winnen is in voetbal het hoogst haalbare. Een overwinning betekent per definitie blije gezichten. Een Rotterdamse overwinning op door de media opgehemelde godenzonen is echter het summum en maakt dronken van geluk. Laten we er niet omheen draaien: Onder de huidige omstandigheden wint Ajax negen van de tien keer van Feyenoord. Ajax staat bovenaan, heeft een groter budget, en beschikt over kwalitatief betere spelers. De koploper morste alleen drie punten bij Roda JC. De wijze waarop uitwedstrijden bij FC Groningen en FC Utrecht werden gewon nen is veelzeggend. Maar tóch. Mocht vandaag die ene uitzonde ring plaatsvinden, dan beleeft het manage ment een paar dagen waarop het iets min der hectisch zal zijn. Dan kan de trainer de zaak overzien met iets minder stress in zijn lijf. Het Legioen scheldt dan misschien ook wel een volumetje minder hard op de voor zitter. Daarvoor is Feyenoord - Ajax dan ook een Klassieker. Ondanks alle besognes een prettige wedstrijd. Een duel zonder wan klank of gekrakeel. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. Laten we het fijn houden. Er is al heibel genoeg! Prettige wedstrijd STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7