voor een voetballer is dit één van de mooiste wedstrijden om mee te maken'. INTERVIEW JAAP STAM m M Vandaag je allereerste Klassieker, is dat iets waar je ondanks al je ervaring bijzonder naar uitkijkt? 'Feyenoord-Ajax heeft zo veel ge schiedenis en er is zo veel rivali teit, dat blijft iets extra's voor een voetballer! Het zijn duels op zich, waarbij er behalve de drie punten ook prestige op het spel staat.' Je mogelijke directe tegenstander is Angelos Charisteas. 'En dat vind ik een goede voetbal ler. Hij is kopsterk, heeft een prima techniek en nog genoeg andere kwaliteiten. We zullen zien of het lastige duels worden, ik hoop het niet natuurlijk.' Wat voor gevoel heb je bij Fey- enoord? 'Door de jaren heen is het een goede en grote club met een mooie aanhang die altijd achter de vaak fysiek sterke ploeg staat. Dat maakt Feyenoord een lastige tegenstander en zeker in de Kuip is het moeilijk voetballen. Wat ik van de huidige ploeg vind? Tja, ik heb ze tot nog toe niet veel gezien, maar elke topclub maakt wel eens een lastige fase door. Het is moeilijk in te schatten, die klassie kers staan zoals gezegd op zich.' Wat verwacht je van Fey enoord-Ajax? 'Dat is moeilijk te zeggen, ik ga in ieder geval geen uitslagen noemen. Dat wij vrij zijn geweest, terwijl Feyenoord Europees heeft gespeeld hoeft ook geen voordeel te zijn. Zij zitten in een bepaald ritme en op dit niveau mag twee wedstrijden in korte tijd geen pro bleem zijn. Wij zullen in ieder ge val van onze eigen kracht uitgaan. Ik hoop op een mooie wedstrijd.' 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 79