DSE MENTALITEIT Ben je tevreden met de ma nier waarop het tot nog toe loopt bij Ajax? 'Ik ben redelijk tevreden. We doen het aardig in de compe titie. We proberen ons eigen spel te spelen en met goed voetbal ook te winnen. De ene keer lukt het beter dan de andere, maar we zijn ook nog maar net bezig en hebben veel spelerswisselingen gehad. De automatismen moeten nog groeien. We hopen in ieder ge val er een leuk seizoen van te maken en wellicht een prijs te winnen. De ambitie is altijd hoog, maar dat is bij Fey- enoord en PSV niet anders.' Lees verderop volgende pagina Hebben de jaren in het bui- tenland jouw visie op het Ne- derlandse voetbal veranderd? 'Als je zo lang in het buitenland speelt, is het logisch dat je van de mentaliteit daar oppikt. Je merkt heel erg dat men daar veel meer waarde hecht aan het resultaat. Natuurlijk hopen ze op goed voetbal, maar de drie punten zijn echt het be langrijkst. Wil men in Neder land tevreden zijn, dan moet er behalve de overwinning ook nog eens goed gevoetbald zijn. Dat is wel eens jammer, want uiteindelijk gaat het toch om de prijzen.' In Italië en Engeland heb je de nodige krakers meege maakt, welke springen er voor jou uit? 'Ik heb heel wat mooie derby's meegemaakt. In Manchester City tegen United, waarbij City eigenlijk de club van het volk is in Chester, terwijl United fans door heel het land heeft. In Italië Lazio tegen AS Roma en AC tegen Inter, dat was van hetzelfde laken een pak. waren stuk voor stuk fantastische en heetge bakerde wedstrijden, waar mensen in en om de club weken van te voren mee bezig waren. Voor een voetballer zijn dat de mooiste wedstrijden om mee te maken.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 77