AJAX ACTUEEL AJAX UGTI Vorig jaar leek het seizoen van Ajax uit te lopen op een fiasco. De Amsterdammers waren al vroeg uitgeschakeld in de titel race en verloren behalve beide klassiekers ook nog eens wed strijden van tegenstanders waar de trotse hoofdstedelingen nor maliter met de bekende vingers in de neus overheen liepen. Het hoofd van trainer Blind lag zelfs al op het hakblok voordat het seizoen afgelopen was. Maar waar veel mensen zich opmaak ten voor een zomer van leed vermaak, lachten de Ajacieden het laatst. Middels de play-offs en een gewonnen bekerfinale kroonde Ajax zich tot op één- na-succesvolste ploeg van het seizoen, terwijl AZ en Feyenoord met lege handen achterbleven. Vandaar dat de lat dit seizoen weer hoger ligt in Amsterdam. Het was Danny Blind niet ge gund om dit seizoen verder te gaan op de weg die hij had uit gezet. De Zeeuw moest ondanks bekerwinst en plaatsing voor de voorronde van het toernooi om de Champions League het veld ruimen en plaatsmaken voor de uit Barcelona weggelokte Henk ten Cate. In hem zagen de Am sterdamse bewindvoerders een geschiktere kandidaat om de club de uitstraling terug te geven die bij Ajax hoort. Ten Cate begon zijn missie in de Arena met een tamelijk schone lei. Een waslijst aan spelers die niet helemaal of zelfs helemaal niet voldeden (Juanfran, Anas- tasiou), door blessures geplaagd werden (Trabelsi, Maxwell) of toe waren aan een nieuwe omgeving (Galasek, Boukhari, Vonk) ver lieten Ajax. Technisch directeur Martin van Geel slaagde erin om de selectie van bovenaf aan te vullen met topverdediger Jaap Stam en de veelzijdige Kenneth Perez. Het Spaanse netwerk van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 74