'Ik ben Koeman dankbaar voor deze kans9 1T1S INTERVIEW KARIM SAIDI por ris Hoewel Saidi bij Feyenoord bijna een jaar lang uit beeld verdween, denkt hij toch een completere voetballer te zijn geworden. De periode in Italië, waar hij was uitgeleend aan Lecce, heeft hem veel bijge bracht. In het land waar het ca- tenaccio is uitgevonden, wordt verdedigen als een kunst be schouwd. 'Op dat vlak is er nog zo veel te leren. Bij Lecce waren ze er elke dag mee bezig. Hoe je je moet opstellen, hoe je moet dekken, een metertje naar links of naar rechts... ze kijken echt naar de details. Dat is genieten.' Toch had zijn verblijf in de laars van Italië ook schaduwzijden. 'Als voetballer ben je er een eenmansbedrijf. Als ik hier een fout maak, zal Greene of Bahia er alles aan doen om die voor mij te herstellen, omdat we een team zijn. In het calcio laten ze je vallen als een baksteen. En de spitsen zijn er ijskoud. Aan één kans hebben ze genoeg, die maken ze af. Ik heb in de Serie A echt geleerd datje je negentig minuten lang 100 procent moet concentreren. In het verleden had ik nog wel eens een mo mentje van onachtzaamheid, ik besef nu dat dat uit den boze is. Hoe goed je verder ook speelt, van een verdediger onthoudt iedereen alleen die fout. Dan zit er maar één ding op en dat is helemaal geen fouten maken.' Van de intense passie waarmee het voetbal in het diepe zuiden van Italië beleefd wordt, kon de Tunesiër wel genieten. 'De mensen daar zijn helemaal gek. Zij eten, slapen en drin ken voetbal. Als je niet goed speelt, dan schreeuwen ze naar je op straat of komen ze je thuis opzoeken. Dat heb ik gelukkig niet meege maakt, maar toen degrada tie onafwendbaar was, werd de sfeer wel grimmiger. Nee, wat dat betreft ben ik blij dat ik terug ben in Botterdam.' Inmiddels ziet Saidi ook weer een toekomst bij Feyenoord. 'Ik hoop zo veel mogelijk te kunnen blijven spelen. Ik kijk niet al te ver vooruit. Er zijn veel spelers voor de posities in het centrum, dus het zal een flinke concur rentiestrijd worden. Maar dat is alleen maar goed. Als je weet dat je toch altijd speelt, geef je misschien maar zestig procent. Nu weet je dat er iemand klaar staat om jouw plek over te ne men zodra je verslapt. Greene en Bahia hebben niet voor niks zo goed gespeeld afgelopen jaar, nu is het aan mij om te zor gen dat ik blijf spelen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 73