n D vermaarde Borussia Mönchengladbach (twee wedstrijden, uit 0-0 gelijk maar thuis 1-5 verloren). Een mindere periode met zelfs een degradatie en een jaar in de eerste divi sie is er - halverwege de jaren tachtig - ook geweest. Naar de glorierijke tijden verwijzen de sup porters van Twente graag. Eigenlijk vinden ze dat hun ploeg altijd in de buurt van de grote drie moet opereren en als het wat min der gaat laten ze hun kritische instelling luid en duidelijk blijken. Europees voetbal, daar hebben ze recht op. Bijna kregen ze dat in 2000 voor elkaar, maar stond uitgerekend Feyenoord in de weg. De dag na de beruch te vuurwerkramp mocht Feyenoord met een gelijk spel de handen dicht knijpen. Twen te, nota bene tot een tiental gereduceerd, draaide in de slotfase de duimschroeven aan, zonder dat het tot een doelpunt leidde - waardoor Feyenoord een plaats in de voor ronde van de Champions League redde en Twente een plaats in de UEFA Cup misliep. Een Europese catastrofe Dit jaar heeft Twente wel Europees mogen voetballen. Dat was te danken aan het play- offsysteem. Als negende geëindigd in de competitie overwon het in de playoffreeks Utrecht, werd het verpletterd door Fleeren- veen en klopte het vervolgens de winnaar van de laagste playoffscategorie, NEC. Als beloning mocht het om de Intertoto Cup spelen, tegen Kalmar. Eén keer winnen en je staat in de UEFA Cup, zo was ons voor gehouden. Dus trad Twente op 15 en 22 juli tegen Kalmar aan, wat met enige moeite inderdaad toegang verleende tot de UEFA Cup. Nou ja, de voorronde dan. Dat liep uit op een catastrofe, want Twente speelde als verlamd en werd door het bescheiden Leva- dia uit het toernooi geknikkerd voordat het echt begonnen was. Dat leek weinig goeds te voorspellen voor de nationale competitie, zo'n vroege start en dan zo'n verschrikkelijk resultaatmaar dat is tot nu toe alles meegevallen. Fred Rutten, teruggekeerd als trainer na vijf jaar bij PSV gewerkt te hebben, heeft zijn ploeg aardig op de rails gekregen. En dat ondanks een start waarvan de gemiddelde Twente-sup- porter nog wekenlang nachtmerries beleefd heeft: een 3-0 nederlaag bij de buren, bij Fleracles PSV verslagen Na die valse start, Europees en nationaal, heeft Twente geen wedstrijd meer verloren. Al een week na het fiasco in Almelo stonden de gezichten in Enschede al heel wat vrolij ker, toen de ploeg erin slaagde om PSV te verslaan. De twee daarop volgende gelijke spelen deden weinig voor de plaats op de ranglijst, maar waren gezien de tegenstan ders - thuis Roda, uit AZ - helemaal niet slecht. Daarna kwamen drie overwinningen, waarvan de laatste twee met wilskrachtig voetbal na een achterstand. En dus gaan we donderdag met ons allen naar De Kuip. Om te zien hoe het met de wilskracht van Feyenoord staat. Al meer dan 30 jaar het programmablad bij thuiswedstrijden van Feyenoord STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 51

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 53