Donderdag in De Kuip tegen Twente Vroeger was alles beter. Nou ja, alles misschien niet. Maar wel de verdeling van de competitiewed strijden over het seizoen. Aan de regelmaat van een thuiswedstrijd om de veer tien dagen werd zo weinig mogelijk getornd. Dat is tegenwoordig even anders. Ja, er wordt wel uitgegaan van het aloude om-en-om thuis-en-uit-schema, maar dankzij allerlei haken en ogen komt er in de praktijk weinig van terecht. In september had Feyenoord twee uit wedstrijden achter elkaar en daarna twee thuiswedstrijden. Nu hebben we weer twee thuiswedstrijden achter elkaar. En straks, in december, worden we getracteerd op vier thuiswedstrijden in 23 dagen (daartussen zit ook nog een UEFA Cup-thuiswedstrijd; voor de vaste supporters wordt op het trainings veld een tentendorp neergezet). Nog meer te klagen, afgezien van de wed strijden op zaterdagavond 23 december en tweede kerstdag (Sparta en PSV)? Nu we toch bezig zijn: thuis tegen AZ op een zaterdagavond en veertien (14!) competi tiewedstrijden van Feyenoord die om half een beginnen dit alles onder het motto "ze komen toch wel." Laat dat nog waar zijn ook. En dus zijn we er donderdag en al die andere keren weer, met zo'n mannetje of 40.000. Ja, je hebt je seizoenkaart toch niet voor niks? FRED RUTTEN Niet de minste tegenstan der Nou moet gezegd worden dat de pot van donderdag niet een van de minste is. Vóór dit weekend was Twen te vijfde, met drie punten voorsprong op Feyenoord. Een mooie gelegenheid om langszij te komen dus, als de resultaten van het weekend de situatie niet veranderd hebben. Wat dat betreft zijn de vooruitzichten van Twente, met alle respect voor Excelsior dat op zater dag (gisteren) in Enschede gespeeld heeft, beter dan voor Feyenoord. Of is dat al te somber gedacht? Voorlopig lijkt Twente zich serieus in de strijd om de hoogste playoffplaatsen te wil len mengen, dus bij de topvijf eindigen. Dat is niet meer gelukt sinds het seizoen '96- '97, toen de ploeg derde werd, 8 punten achter Feyenoord en 12 punten achter PSV. De laatste maal dat Twente in de eredivisie boven Feyenoord eindigde, was in 1991, toen de Rotterdammers omhoog krabbel den uit de zwakste periode uit de geschie denis en achtste werden (maar wel de beker wonnen). In '88, '89 en '90 finishte Twente als derde. In de jaren zeventig was Twente nog een graadje beter, al is een landstitel er sinds het ontstaan van de fusieclub (1965) nooit van gekomen - de tweede plaats van 1974 achter Feyenoord is het hoogtepunt in de clubannalen. Of eigenlijk de daarop volgende Europese campagne, die leidde tot een UEFA Cup-finale tegen het destijds STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 49

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 51