STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 43 Tegenwoordig levert Robin van Persie alleen als voetballer nog hot nieuws op. Dat is een heel ander verhaal dan toen hij een paar jaar geleden opstapte bij Feyenoord. Op grond van zijn voetbalreputatie hoopte Gul- lit hem ruim twee jaar geleden op andere gedachten te kunnen brengen. Maar Van Persie was een van de eersten die geen hoge hoed op had van de nieuwe trainer. Beleefd doch vriendelijk bedankte hij voor de eer. ders waarschijnlijk hebben opgehaald over het bewuste GPD-artikel. Evenals over het hoofdredactioneel commentaar van Johan Derksen in VI waarin hij als de opvolger werd neergezet van Johan Cruijff In zijn Feyenoord-tijd zou de vrees dat Van Persie erdoor naast zijn schoenen zou gaan lopen iemand als trainer Bert van Marwijk naar de keel zijn gevlogen. Maar op de een of ande re manier werd het artikel nu afgedaan als onvermijdelijk journalistieke overdrijving. Volwassen Roep geen hoi voordat je over de brug bent, luidt een Hollands gezegde. Maar deze vol wassen Van Persie lijkt bestand tegen wat er zoal rond zingt. Neem alleen zijn reactie op de annulering van zijn schitterende tweede doelpunt in Sofia. Een paar jaar gelden was hij helemaal over de rooie zijn gegaan. Hij zou zich over de falende scheids zó heb ben opgewonden, dat hij a) tegen een kaart was aangetuind, b) zichzelf uit zijn spel had gehaald en c) door Van Basten zou zijn ver vangen. Dat bleef nu allemaal uit. Als een volwassen voetballer ging Van Persie om met de onterechte annulering. De Kralinger had zijn buik toen meer dan vol van Feyenoord. Hij had erop gehoopt ook in Feyenoord-1 de rol te mogen spe len die hij op Varkenoord had.: Zonder al te veel opdrachten een vrije rol ver tolkend achter de centrumspits. Genie tend, met subtiliteiten strooiend, sco rend uit met heel veel gevoel genomen vrije trappen. Trainers maakten me altijd belangrijk, klaagde hij per interview. Maar dan kom je in het eerste en dan moet jfj je aanpassen. Trainer Van Marwijk gaf hem die plaats in het centrum dus nfet. Hij stelde de ruwe diamant op als linksbuiten, die met de specialist Van Hooijdonk ruziede over het nemen van een vrije trap. Als enige selectiespeler reed hij niet in Volkswagen Golf, maar in een zelf gekochte Merce des. Vanwege de sponsor van Feyenoord parkeerde hij die hij niet op het par keerterrein van De Kuip, maar ergens dicht in de buurt. Dit was slechts een kleine greep uit het wederzijdse ongenoe gens werkgever-werk nemer. Voor naar verluidt minder dan twee miljoen vertrok Robin van Persie zomer 2004 naar Arsenal. Eerder deed Hiddink nog een stiekeme poging het miskend talent naar PSV te halen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 45