GR Al voor Ajax 41 goals. Toen een Italiaanse club belangstelling voor hem toonde, hing Ajax gauw het prijskaartje van 250.000 gulden aan hem. Dat wilde de Italianen niet betalen, Feyenoord een jaar later (1963) wel. Tja. Dat waren nog eens tijden. Groot ging in Rotterdam gewoon door met waar hij goed in was: 34 goals in 54 competi tiewedstrijden. In 1965 behaalde Feyenoord de double, niet in de laatste plaats dankzij hem. Hij werd bij Ajax zo smartelijk gemist, dat de Amsterdammers hem na twee jaar met alle geweld terug wilden hebben. Aldus geschiedde. Feyenoord hield daar 375.000 gulden aan over, het nieuwe record. In 1969 kwam aan zijn loopbaan een abrupt einde, toen een Pool hem een interland uitschopte. Drie transfers, van spelers van grote klas se, waar Feyenoord veel profijt van gehad heeft. Door Krol verdreven De volgende mocht er ook zijn: Theo van Duivenbode kwam zes seizoenen voor Ajax uit en speelde linksback in de verloren Euro pa Cup l-finale van 1969. Michels meldde hem daarna dat hij mocht vertrekken. Ze hadden in Amsterdam een linksback achter de hand met uitzonderlijke kwaliteiten en die zou Van Duivenbode niet alleen bij Ajax maar (nog geen drie maanden later) ook bij het Nederlands elftal verdrijven: Ruud Krol. Feyenoord lijfde het afdankertje gretig in en de overgang leverde Theo meteen een fantastische revanche op: hij speelde weer een Europa Cup-finale en won deze keer wel. Dat seizoen had hij al wat bijzonders meegemaakt doordat hij met een "streep" scoorde tegen Ajax. Feyenoord beleefde vier jaar plezier van Van Duivenbode, die als semiprof bij Haarlem eindigde. René Notten was de volgende. Zijn drie voorgangers kwamen allemaal als interna tional naar Feyenoord, Notten was ex-inter- national. Zijn carrière was een beetje in het slop geraakt. In Rotterdam heeft hij het nog heel behoorlijk gedaan, hij was qua stijl ook veel meer een voetballer voor Feyenoord dan voor Ajax. Vier seizoenen speelde hij op het middenveld vrijwel alles, al kwam het Nederlands elftal nooit meer in beeld. t - Een vergelijkbaar type met Notten was Arnold Scholten, die tijdens het seizoen '89- '90 bij Ajax vertrok. Hij was de enige speler zonder interlands, die de overgang maakte. Vijf en een half jaar zwoegde hij voor Fey enoord dat het een lieve lust was, scoorde hij als diepgaande middenvelder ook nogal eens een doelpunt (20 in totaal, waarvan zes in zijn laatste seizoen) en maakte hij deel uit van het kampioenselftal. Na die periode keerde hij trouwens weer naar Ajax terug. John van Loen was international voor Utrecht en Roda, in zijn volgende periode voor Anderlecht, Ajax en Feyenoord niet meer. Hij was natuurlijk geen wonder van techniek maar in het vijandelijke strafschopgebied wel een lastige meneer. Nadat hij bij Ajax de strijd tegen Petterson verloren had, verkaste hij halverwege '92-'93 naar Rotterdam. Een spits die niet goed genoeg bevonden werd voor Ajax zoiets als Charisteas. Van Loen kwam met zijn neus in de boter terecht: het kampioenselftal van 1993. Hij maakte voor Feyenoord 17 doelpunten. Kortom: niet één van die transfers pakte voor Feyenoord slecht uit. Nu maar hopen dat Charisteas niet de dissonant in de reeks wordt. STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 35

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37