BOEK Toejuichingen en gebak In de rubriek Maandboek geeft Boudewijn Warbroek maandelijks zijn mening over de gebeurtenissen bij onze club. Boudewijn is seizoenkaart houder op vakkie-U en schreef eerder samen met Peter Blokdijk het suc cesvolle supportersboek 'Leven met Feyenoord.' Voor reacties: levenmetfeyenoord@hotmail.com Het Legioen van Feyenoord heeft zich in de donkere dagen van september van zijn allerbeste kant laten zien. We heb ben de ploeg op een voorbeeldige manier gesteund in deze moeilijke tijd. Ik zou bijna zeggen: applaus voor jezelf. Al is het aan de andere kant natuurlijk vanzelfsprekend dat we juist in de zwaarste periodes een flinke keel opzetten om onze jongens een hart onder de riem te steken. Het mooiste gebaar vond ik het gebak dat de supporters vereniging liet bezorgen op de dag nadat we ons hadden gekwalificeerd voor de groepsfase van de UEFA-Cup. Ter wijl alle kranten onze club bij de enkels afzaagden wegens het vertoonde spel, ging bij de aanhang de borst voor uit. Er was geknokt voor elke meter, er was gebikkeld en gezwoegd. Dat willen we zien! Wat raar toch, dat buitenstaanders en soms ook spelers nog steeds niet beseffen dat dat eigenlijk het enige is wat wij echt eisen van onze ploeg: inzet, inzet, inzet. Vandaar die liedjes: 'Bloed, zweet en tranen.' En: 'Laat zien dat je het shirt waard bent.' Dat zijn geen loze kreten, het komt vanuit het diepst van ons hart. Nooit zullen wij eisen dat Feyenoord kampioen wordt. Maar hard werken is wel het minste dat we mogen verwachten van al die duurbetaalde jongens. Onze jongens, nota bene. Het gebak stond na die 0-0 tegen Lokomotiv Sofia trouwens niet op zichzelf. De avond ervoor al, was het begonnen. De Kuip zat slechts halfvol, maar dat was aan het lawaai niette merken. De toejuichingen waren massaal en aanhoudend. Wat moet je als speler trots zijn op zo'n publiek. Elders gaan ze fluiten, maar in De Kuip niet. Als er wordt gewerkt op het veld, wordt er ook 'gewerkt' op de tribune. Zo simpel is het eigenlijk. Ik was ook blij met het doelpunt van Pierre tegen NAC. Want Van Hooijdonk is en blijft mijn held. De man dankzij wie we in 2002 de UEFA-Cup hebben veroverd. Dat zal ik nooit vergeten, en daarom geniet Pierre bij mij grenzeloos veel krediet. Maar niet alleen om die reden. Want hij is ook een voorbeeldige prof met een geweldige wedstrijdmenta liteit. Een killer. Hadden we er daar maar meer van... In elk geval heeft trainer Erwin Koeman na de goal tegen NAC mooie woorden over onze superspits gesproken. Eindelijk. Ik vond dat het hoog tijd werd dat dit een keer werd gezegd. Hands up for Pi-Air! Eind vorige week werd bekend dat Jorien van den Herik misschien dan toch terugtreedt, en de club 'overdraagt' aan een investeringsgroep rond de Rotterdammer Steven Rottier. Op het moment dat ik dit schrijf is hierover nog niet veel meer bekend, maar ik kan niet zeggen dat ik er direct vrolijk van ben geworden. Door te schermen met een eventuele terugkeer van Dirk Kuyt, geeft Rottier er blijk van de verhoudingen niet goed te kennen. Dirk heeft welover wogen de keus voor Liverpool gemaakt. Nu zinspelen op een eventuele terugkeer van Kuyt, lijkt eerder bedoeld als een lekkermakertje richting supporters dan als een serieus te nemen optie. Rottier moet zich eerst maar eens bewij zen. Het feit dat hij kennelijk jeugdspeler is geweest bij onze club, spreekt me aan. Maar het is natuurlijk nog geen garantie voor succes. Hierbij komt dat ik het een beangstigende gedachte vind dat onze club kennelijk kan worden overgenomen door mannen met geld. Dat kan in de toekomst dus gemakkelijk een keer verkeerd gaan, denk ik dan. Verder vind ik het hoe dan ook jammer dat Jorien wordt gedwongen om op te stappen. Zoals ik vorige maand in Stadion Sportnieuws schreef, heb ook ik al mijn vertrouwen in hem verloren. Er is wanbeleid gevoerd, in alle opzichten. Jorien is daarvoor op zijn minst mede-verantwoordelijk, en misschien zelfs wel de hoofdverantwoordelijke. Belachelijk en laf vind ik het dat hij anderen de schuld geeft en zich zelf steeds probeert vrij te pleiten. Het zou Jorien hebben gesierd als hij excuses had gemaakt naar de supporters, en als hij zijn eigen fouten zou hebben erkend. Ik denk dat er dan bijna niemand zou zijn geweest die zijn hoofd had geëist. Door zich op te stellen zoals hij heeft gedaan, heeft Jorien de protestacties alleen maar aangewakkerd. Maar toch. Toch vind ik het jammer dat er op zo'n manier een eind moet komen aan het tijdperk Jorien van den Herik. Want dankzij hem kunnen wij ons duppie nog steeds bezoeken. Zonder Jorien was Feyenoord vijftien jaar gele den al in de financiële afgrond gestort. Bovendien heeft Van den Herik smoel gegeven aan de club op een manier die mij persoonlijk altijd wel heeft aangesproken. Hij kwam op voor de belangen van onze club, en was daarbij even vast beraden als standvastig. Altijd toonde hij zich strijdbaar. Hij was een straatvechter. Recht voor zijn raap. En zei zonder aanziens des persoons wat hij dacht. En voor dat alles moeten we Jorien toch heel dankbaar zijn. BOUDEWIJN WARBROEK STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27