De aard van het beestje. Het baasje in dit gevai. Er hoeft op het veld èrgens ook maar iets gebeuren of hij staat er met zijn neus bovenop. Staat is hier niet eens het juiste woord. Drie turven hoog, voert hij het hoogste woord. Met veel misbaar brengt Nicky Hofs dan scheidsrechter en tegenstanders op de hoogte van wat hij ervan denkt. Vorige week zondag: RKC Waalwijk - Feyenoord. Een opstootje op slag van rust. Doelman Henk Timmer slaat vaderlijk de arm om Nicky Hofs heen en voert hem mee tot buiten de bakkelei ende kluwen spelers. Nadat het rustsignaal heeft geklonken, schiet de Arnhemmer scheids Tom van Sichem opnieuw aan. Weer dreigt een woor denwisseling. Opnieuw voorkomt Timmer averij. Hij haalt Hofs bij hem vandaan. Die schade komt er in de tweede helft tóch. In tweeërlei opzicht nog wel. De van een zware bles sure teruggekomen Patrick van Diemen begaat een in-en ingemene overtreding op Nicky Hofs, die zonder meer met rood bestraft dient te wor den. Van Sichem, eerder al erg lankmoedig, doet de doodschop echter af met een vrije trap. De kous is daarmee niet af. Krimpend van pijn laat Hofs zich verzorgen door Gerard Meijer. Even later is die kleine, zoals hij bij Vitesse nog steeds wordt genoemd, terug. Het eerste dat hij doet in zijn onbezonnen drift is de eerste de beste tegenstander die hij tegenkomt een rotpoeier ver kopen. Dat het niet Van Diemen is die de klap opvangt deert hem niet. Het is Ivan Vicelich die hij te grazen heeft. Van Sichem die nog geen twee meter van de plaats delict is verwilderd, grijpt naar geel. Hij kan bijna niet anders. Hoofdschuddend ziet Erwin Koeman het tafereel aan rond zijn bijna-international. Dit was een voor beeld van verkeerde agressie, weet hij. Hij zal het meenemen in zijn volgende verhandeling over het schrijnend gebrek aan ploegdiscipline, waaraan hij zich de laatste tijd zo ergert. Weer even later moet Hofs er toch at. Hinkend. Met een blik op zijn gekwetste enkel. Jammer. Dwight Tiendalli vervangt hem. Vorig seizoen maakte Hofs thuis tegen Ajax zijn eerste competitiedoelpunt. Nadat in een oefendu el met de amateurclub Schijndel voor de tweede keer in zijn carrière een voorste kruisband het begaf kwam hij van ver. Na een invalbeurt tegen Roda JC scoorde hij na zo'n loopactie waarop hij patent heeft. Zijn treffer maakte een belang rijk onderdeel uit van de 3-2-zege die Feyenoord behaalde op de aartsrivaal Als een van de weinigen weet Hofs nog met zijn voetbalacties de harten van Het Legioen te ver warmen. Want voetballen kan hij. Hij doet dat op techniek èn op inzet Daarom is het jammer dat zijn temperament in principe tot onnodige schor singen en/of blessures kan leiden. Zélf weet hij dat hij een vaatje buskruit is. Meermaals zei hij in interviews dat het hem een lief ding waard zou zijn als hij zich wat beter zou kunnen beheersen. Hij doet daar in elk geval erg zijn best voor. Moeilijk is het wel. Als Arnhems straatschoffie dat altijd een kop kleiner was dan zijn tegenstander móest hij wel voor zichzelf leren opkomen. Anders had hij het waarschijnlijk niet gered. Wie hem wat aan de kleine kant vindt, krijgt dat steevast uit zijn mond te horen. Net als dat Maradonna en Roma- rio evenmin aan de erg lange kant waren. Of Nicky Hofs vandaag opnieuw op een treffer mag hopen tegen Ajax, is iets dat bij het ter perse gaan van dit programmablad nog allerminst dui delijk is. Hij had veel pijn toen hij er vorige week zondag af moest in Waalwijk. In principe kan hij wel een pijntje verdragen. Het moet echter wel kunnen. Duimen met zijn allen! STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 25