ft. Heb jij misschien een suikeroom? Rien Meester Deze week hink ik voortdurend op twee gedach ten: de match tegen 020 houdt me voortdurend bezig, terwijl ik ook nog de herinnering aan vorige week vrijdag niet uit mijn hoofd kan zetten! We vierden de verjaardag van mijn oom Kees. De goede man gaf een stevige borrel omdat hij de respectabele leeftijd van 65 had bereikt, meteen een moment om afscheid te nemen van de arbeid en zijn financiële zegeningen te tellen. Nu wil het geval dat Kees, zoals uiteraard iedereen in onze familie, een rood-wit hart heeft. Overmand door de emoties van het moment, twee neefjes hadden net heel gevoelig een lied van Frans Bauer ver moord, én door een stevige hoeveelheid Schie dams vocht maakte Kees bekend dat hij het tijd vond de club van zijn dromen uit de financiële nood te helpen: hij zou al zijn spaarcenten én die van tante Coba, aangevuld met het statiegeld van de feestavond, inzetten om de aandelen van zijn duppie over te nemen van de GKL! Dit nieuws, dat hij in vertrouwen aan neefje Johan had verteld, was nog uiterst geheim, zeker een week voor de belangrijke wedstrijd tegen dat volk van de Disco uit Diemen, maar Johan, overmand door alcohol en de neiging zichzelf heel belangrijk te vinden, brulde het nieuws door de hele huiska mer: "Oom Kees gaat Feyenoord redden!" Deze mededeling leidde tot een uitbundige polo naise, met helaas ernstige gevolgen: De vol- ,1 gende dag, toen tegen de avond iedereen weer enigszins nuchter was, kwam de kater: door de losbandigheid van het feest was de stapel lege kratten omge gooid en al het statiegeld lag nu in gruze lementen op de grond Natuurlijk schaamde Kees zich stevig, maar Johan, die zijn mond zó voorbij had gepraat schoof alle schuld op de anderen: Hadden ze maar niet zo wild moeten dansen.... Helaas, geen suikeroom! Slechts een stevige kater, veroorzaakt door een vent die te vroeg met het nieuws naar buiten kwam! Dankzij de grote mond van Derksen hebben we een klote aanloop naar de klassieker tegen 020! In plaats van een stevige opsteker lopen we tegen de zoveelste prutsituatie aan! De rode lijn in het hele gedoe is het feit dat we steeds achter de feiten aanrennen, binnen en buiten de wedstrijden! Neem die pot in Waalwijk: Als Har- rie Souflaki na 4 minuten die bal er gewoon inschiet is er voor Feyenoord geen vuiltje aan de lucht. Maar hij mist, en de zenuwen slaan weer toe! Ik heb al eens eerder geschreven dat het langza merhand een psychologisch drama wordt, met spelers die stijf staan van de stress. Zo ook tegen RKC Waalwijk: twee fouten zorgen voor twee tegengoals, zodat we de rest van de tijd weer op inhaaljacht moeten. Het wordt langzamerhand een obsessie, elke keer neemt de tegenpartij de over hand en beginnen we pas goed te spelen als we achterstaan! Kunnen we niet gewoon afspreken met de tegen partij dat we bij het begin van de wedstrijd al met 1 -0 achterstaan? Dan spelen we misschien vanaf het begin goed! Maar zoals men altijd zegt: de match tegen 020 staat altijd apart! Laten we hopen dat het niet weer 90 minuten billenknijpen wordt, maar dat we einde lijk eens ontspannen kunnen genieten! STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 23