De beginnende bondscoach en het fabeltje van de rijke stinkerd die Kuyt terughaalt door Servaas L'Ami De ene kennis was van mening dat Feyenoord-NAC drie keer niks was, terwijl de andere, die al wat langer meeloopt, hem tegensprak. "OK" zei nummer twee, "het ging tegen Heracles, Veendam, Lokomotiv en NAC niet van een leiendakje. Maar wat wil je ook met al die reuring in De Kuip! Het interlandvoetbal zat er weer aan te komen, wist hij; een heel poos je. Het zou Koeman de gelegenheid bieden wat broodnodige automa tismen in te slijpen. Blessures kregen bovendien de tijd om te helen. Kortom geen paniek: eerst vrouwen en kinderen. "Zo'n interlandperiode betekent echter ook dat er een flink aantal spe lers afwezig is", weifelde twee er meteen achteraan. Hij is van nature iemand, die de nuance niet uit de weggaat. Vandaar. Onze pessimisti sche vriend gaf het echter de gelegenheid gelijk te maken. "Feyenoord zit tegenwoordig nog al dik in zijn internationals", sprak hij vals. Een dag later stelde het AD de laatste in het ongelijk. De redactie becij ferde dat Feyenoord in totaal tien spelers kwijt was aan de diverse vertegenwoordigende elftallen. Wat voor elftallen moet je me niet vra gen. Er zijn tegenwoordig zó veel van die teams dat je de tel ervan kwijtraakt. Toen voorzitter Jorien nog niet onder vuur lag kon hij daar furieus tegen ageren. Meermaals bond hij de kat de bel aan in Zeist. Het was gek kenwerk vond hij, dat clubs krom liggen om astronomische spelers salarissen op te hoesten om ze vervolgens verplicht gratis en voor niemendal af te staan aan de voetbalbond. Voor een club die zijn speler verkreukeld terugziet was het helemaal een hard gelag, kregen mannen als Van Rooyen en Staatsen regel matig door hem voor de voeten geworpen. Nadat Liverpools manager Benitez na Bulgarije-Nederland een ingedeukte Kuyt terugkreeg deed hij vorige week zo'n beetje het zelfde als Jorien, maar dat terzijde. Ik draai er niet omheen: wat mij betreft mag alle interlandvoetbal acuut worden afgeschaft. De enige die er wijzer van wordt is de KNVB, die er de afbrokkelende status van de bond mee compenseert die het ramp zalige scheidsrechtersbeleid van Jaap Uilenberg met zich mee brengt. En natuurlijk de media of wat daar op de buis voor doorgaat. Het is in de discussie rond en over de bondscoach weinigen gegeven de vinger écht op de zere plek te kunnen leggen. Chris van Nijnatten van het AD was de enige die er een dappere poging toe deed en de kern daarbij aardig wist te raken. Als beginnende trainer is het Van Basten namelijk niet aan te rekenen dat hij elementaire fouten maakt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 16