weieens steekjes laat vallen, zeker als hij onvervaard naar voren snelt. Volgens som migen had hij afgelopen zondag een aan deel in het comedy caper-achtige doelpunt van de Groninger Suarez, wegens miscom municatie met Stekelenburg. Eerlijk gezegd leek die goal toch voor honderd procent op rekening van de keeper te moeten worden geschreven, die de bal opeiste maar zich op de situatie verkeek. Gepromoveerd of gedegradeerd? Een andere nieuweling is Kenneth Perez. De voormalige uitblinker van AZ heeft zijn plaats in Ajax nog niet gevonden, hij werd door trainer Ten Cate nog niet één keer in de basiself opgenomen en dreigt daardoor het zelfde lot te ondergaan als die andere vroe gere Alkmaarder in de selectie, Olaf Linden- bergh: door de overgang naar Amsterdam ogenschijnlijk gepromoveerd maar in wer kelijkheid gedegradeerd tot nummer twaalf of dertien. Nu kan Perez natuurlijk wel een beetje voetballen. Zijn grootste probleem is dat Ten Cate kiest voor een systeem waarin geen plaats is voor een speler die veel vrij heid moet hebben om tot zijn recht te kun nen komen. Intussen scoorde hij bij zijn zeven invalbeurten wel drie doelpunten. Van de andere aanwinsten heeft voorlopig alleen Gabri, de laatste twee seizoenen wei nig meer in de sterrenploeg van Barcelona opgesteld, een vaste plaats veroverd. De trainer is zelf ook nieuw. Ten Cate heeft als assistent van Rijkaard bij Barcelona in het walhalla van het Europese voetbal mogen werken, nadat hij eerder al tamelijk succes vol was geweest bij onder andere Sparta, Vitesse en NAC. De enige echte prijs uit zijn carrière als hoofdtrainer is het winnen van de Hongaarse beker met MTK Boedapest geweest, hij wil wat belangrijkers op zijn c.v. Voorlopig is hij goed op weg. Ten Cate heeft tot nu toe een tamelijk vaste koers gevaren. Zes spelers heeft hij altijd opgesteld, drie anderen (waaronder Hunte- laar) misten maar één competitiewedstrijd omdat ze niet of niet helemaal fit waren. Hij heeft gekozen voor Ryan Babel en John Heitinga, wat vooraf helemaal niet zo voor de hand lag. Dat ging bijvoorbeeld ten koste van Rosenberg. Babel speelt aanzien lijk beter dan vorig jaar. Verder is ook Sne- ijder veel meer in vorm. Van het voormalige wonderkind, 22 inmiddels en veel bijge leerd, wordt nu zelfs een snelle overgang naar Barcelona voorspeld. Van het negen tal dat eigenlijk zeker is van zijn plaats, is Babel voor vandaag een twijfelgeval - hij kwam geblesseerd uit de wedstrijd tegen Groningen. Ajax had aan welgeteld twee spelers genoeg om van aangeschoten wild te veranderen in de trotse koploper. Bij Feyenoord gebeurde precies het omgekeerde. Eén troost: ook dat kan snel omgedraaid worden. Met een beetje beleid en geld. STADION SPORTNIEUWS 2 0 0 6 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15