Het onheil blijf ons Faainoort maar bestooke. Castelen doen we pas na de winterstop terugzien en van Pieter Collen en Ron Vlaar deeje we dit seizoen nog niet veel geniete, omdat ze ook in de blessuremand zitte. De smeerige doodschop die Nicky Hofs kreeg teege RKC ken ook pijnlijke gevolge hebbe. Nee mense, een ongeval doet nooit alleen komme. Wel ken ik ook nog reedelijk goed nieuws melde. De laatste twee thuiswed- strijde deeje we in ieder geval winne. Eigenlijk daarenteegens is 't te triest voor woorde om al blij te motte weeze met een ooverwinnink op Excelsior. Teege NAC thuis en RKC uit kwamme we miraakels trug van een achterstand. Veel plezier deej 't vertoonde spel mijn echter niet bezorge mense. In de Europakup benne we godzijdank verders. Europeese ervaarink is belangrijk voor de speelers en De Kuip mag natuurlijks nooit al vroegtijds in 't seizoen verstooke blijve van zinderende Euro- pakupaavondjes. Zeekers niet omdat de penningmeester ook de klupkas nog mot kenne spekke. De rust rond onze club is nog steeds niet weedergekeerd mense. Het Legioen is nog steeds behoorlijk pissig. Ik ken me eige niet herinnere dat ik ze ooit zo lang boos heb zien weeze, dat zit behoorlijk diep.... Ik heb toch sterk 't idee dat die gaste net zoo lang doorgaan dat onze voorzitter de pijp aan een kringloopwinkel doet geeve. Ik krijgt toch langzaamerhand 't gevoel dat ie toch 's gaat denke om dan inderdaad maar op te stappe. Als je bekant elke wedstrijd met zoveel akties wor bestookt dan doet de lol er vollegens mijn volledig afgaan. D'r gaat geen dag voorbij of we komme in 't nieuws. Als ik dan die snorremans van de VI op teevee ziet doet ik me eige afvraage of VI soms Volslaage Idioot beteekent. Ik denkt op zulke moomente naamenlijk dat ik naar proogram- maa's als Koefnoen of Koppesnellers zit te kijke waar beroem- heede worde naageaapt die daaroo allerhande onzin zitte te lulle. Al jaare bijvoorbeeld doet ie snor steeds weer nieuwe klups voorpelle waar onze Willem van Hanegem treejner zal worde. De eenigste plek waar ik de Kromme sinsdien hep zien zitte was bij snorremans aan taafel, maar niet in een dukout. En laatstleejen week dacht ik dat d'r moogelijkerwijs hasjies in die dikke sigaare van 'm zaate, want met glimmende ooge vertelde meneer dat Faainoort was verkocht aan 'n Neederlanse Aabraamoofiets. Alleen bleek dat laaters weer heel anders in mekaar te steeke. Z'n meenink oover de onrusttoestande rond de voorzitter wisselt van week tot week. Je zou bekant als kom- pensaasie voor al die onzinnige zaake (of doet 't onruststookerij weeze?) gaan eise dat ie 'n paar miljoen pleuro's aan Faainoort overmaakt. En ook de burregemeester van Rotterdam heb weer 's wat verzonne. Deeze keer niet 't zomaar oppakke van mense. Nee, hij wilt een keer met de fantiekere supporters in een vak staan. Ken die gelijk ervaare hoe suppooste door de giegantiese hoeveelheid toegenoome reegels hun werk motte doen. En dan ken die ook meteen 's meemaake dat een supporter bekant wor verplich om z'n emoosie opzij te zette, terwijl dat bij voetbal doet hoore en zeekers bij Faainoort. Zou wel grappig weeze als Opstelte opgepakt zou worde en een stadionverbod zou krijge op grond van ze eige verordeninge. Dan komme al die gearresteerde supporters van laatstleejen keer helemaal niet meer bij. Vandaag zal ie in elk geval niet komme. Want ja mense, vandaag is 't weer zoover. De klassieker doet weer op 't programma staan. D'r is een heleboel heisa geweest of die aanhangers van die klup daaroo met de trein mochte reize. Die schijne ze elke keer weer te sloope en dat kost natuurlijk bak ken vol met pleuro's. Ik doet daar weinig van snappe, want de keere dat ik met Faainoort met de trein naar uitwedstrijde doet reize hep nog nooit een enkeling de bedoeling gehad om iets te verniele en 't barst van de suppoosten en politievolk. Een enkeling met kwaaje bedoelinge krijg dus geeneens de kans om te sloope. Vreemd dat 't bij die gaste uit de hoofstad dan wel ken gebeure. Wat 't vandaag gaat worde mense, ik durft d'r nog geen appel om te verwedde. Kijk Faainoort zit in een dal, maar dit soort wedstrijde staan op zich. D'r is maar één motto vandaag: strijde tot je d'r bij neer doet pleure. Op je knieën 't veld af. Niks is onmoogelijk in 't voetbal. Want zoals een oud boerespreekwoord doet zegge: de bal is rond. De groete van Ome Cor.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 103