Bekerduel half uur later Ajax opent vernieuwde spelersgang Nieuws 9 Het bekerduel tussen Ajax en ADO Den Haag begint donderdag 9 november om 20.45 uur. De verplaatsing heeft te maken met het feit dat Ajax - ADO Den Haag live wordt uitge zonden op Talpa. Kijkers konden stemmen welke wedstrijd zij op televisie wilden zien en Ajax - ADO Den Haag won dat ruim van bijvoorbeeld Vitesse - PSV. Aanvankelijk stond het duel voor 20.15 uur op het programma, nu begint de wedstrijd 20.45 uur. Frank de Boer komt zichzelf en de door hem gewonnen prijzen tegen in de vernieuwde spelersgang. De Ajax-catacomben van de Amsterdam ArenA, die normaliter alleen voor de spelers en trainers toegankelijk zijn, werden on langs feestelijk geopend. Algemeen directeur Maarten Fontein onthulde een bord met de vijf waarden van Ajax. De waarden zijn de pijlers onder het Amsterdamse beleidsplan dat Ajax-succes ook in de toekomst moet garanderen. De spelersgang, of eigenlijk het gehele kleedkamergebied, heeft een rigou reuze metamorfose ondergaan. Foto's van alle kampioenselftallen sieren de wanden. Alle internationals van Ajax vormen een imposante reeks portretten. Levensgroot af gebeeld eremetaal (Europa Cups, kampi oensschalen, KNVB Bekers, Wereldbekers) en roodwitte kleedkamerdeuren maken het fraaie plaatje voortaan compleet. 'Als spelers dit zien, zijn ze trots om hier te spelen of juist om hier tegen Ajax te mo gen spelen,' zei Ajax-jeugdtrainer Frank de Boer. 'Als je dit ziet, geloof je je ogen toch ook niet? Laatst nog, tijdens het LG Amsterdam Tournament, was zelfs Alex Ferguson geïmponeerd.' De Boer weet als weinig anderen welk effect een imponerende spelergang kan hebben op spelers, zo vlak voor een officieel duel. 'Als je die portretten van de inter nationals en de prijzen ziet, begint het toch te malen in je koppie. Zo werkt het echt. Deze gang straalt bovendien warmte uit.' Trots: 'Het is ook een im pressie van wat ik zoal heb gewonnen.' Vanzelfsprekend zijn rood en wit de over heersende kleuren in de catacomben. De foto's en portretten hebben een houten om lijsting. Een doordachte belichting maakt de catacomben extra sfeervol. Tegenover de eregalerij van Ajacieden in Oranje, bevindt zich de trainerskamer. Nabij de entree van het onderkomen voor de trainers van de hoofdmacht, staat een lijst Ajax-trainers. De lange lijst met trainers begint bij John Kirwan, debuterend Ajax-trainer in 1910. Via onder meer Dolf van Kol en legenda rische coaches als Jack Reynolds en Rinus Michels sluit de lijst af met Henk ten Cate. Wie kleedkamer 2 verlaat, loopt bijna let terlijk tegen de Wereldbeker voor club teams op. De foto daarvan dan. 'Lekker is dat,' stelde vrijwilliger en fan Ad Bergkamp, zich inlevend in de komende tegenstanders van Ajax. 'Wie de kleedkamer verlaat, knalt zo tegen die Wereldbeker op. Vervolgens raak je toch geen bal meer?' Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 9