'Mooie loting' voor groepsfase UEFA Cup Ajax hoopt op volle ArenA in UEFA Cup Nieuws 7 Ajax is voor de groepsfase van het UEFA Cuptoernooi in poule F gekoppeld aan Espanyol (Spanje), Sparta Praag (Tsjechië), Austria Wien (Oostenrijk) en Zulte- Waregem (België). 'Ik vind dit een mooie poule', constateerde trainer Henk ten Cate na de loting tevreden. 'Het zijn mooie ploe gen. Het is ook een poule waar wij door heen moeten komen. Van de tegenstanders ken ik Espanyol het beste. Alle Spaanse ploegen zijn goed, ze zijn goed georgani seerd en van alle vier de tegenstanders is Espanyol de sterkste. Het Belgische voetbal volg ik niet en van Austria Wien ken ik Frenk Schinkels en ik weet dat het een van de twee topclubs in Oostenrijk is. Nee, we hadden het slechter kunnen treffen. Kijk bijvoorbeeld eens naar poule B en D. En ook van poule H (Newcastle United, Celta de Vigo, Palermo, Fenerbahije en E. Frankfurt) word je niet vrolijk. In dat opzicht hebben we niet ongunstig geloot maar je moet het nog maar wel doen.' Het speelschema van Ajax ziet er als volgt uit: 19 oktober Ajax vrij 2 november Ajax - Austria Wien (20.45 u) 23 november Sparta Praag - Ajax (ntb) 30 november Ajax - Espanyol (20.45 u) 13 december Zulte Waregem - Ajax (ntb) Ajax heeft mooie tegenstanders geloot in de UEFA Cup. De Amsterdammers ontvangen in de ArenA Austria Wien en Espanyol en natuurlijk hopen ze op een stadion vol en thousiaste Ajax-supporters. De kaarten zijn aantrekkelijk geprijsd. Austria Wien, op 2 november te gast in de ArenA (aanvang 20.45 uur), is de regerend landskampioen van Oostenrijk en tevens de bekerhouder. De ploeg van Nederlandse trai ner Frenk Schinkels en spelers Delano Hill en Jelle ten Rouwenaar, en oud-Heerenveen- speler Arek Radomski, veroverde 23 nationale titels in Oostenrijk. Ook won de paars- witte Weense club 25 maal de nationale be ker. Espanyol, de oude ploeg van de Spaanse Ajacied Roger, is de tweede club van de stad Barcelona. De net als Ajax in 1900 opgerichte club won in 2006 de Spaanse beker. Bekende spelers als Ivan de la Pena, Francisco Rufete en Pablo Zabaleta dragen trots het blauwwitte tenue van de club uit het Olympisch stadion van Barcelona. Ajax speelt op 30 november om 20.45 uur tegen Espanyol. Het elftal heeft zin in het Europese avontuur en hoopt op de steun van zo veel mogelijk Ajacieden. Iedereen kan kaarten kopen voor de thuisduels van Ajax in de UEFA Cup: er is geen club card-verplichting, dus vrije verkoop. Kaarten voor de losse wedstrijden zijn verkrijgbaar vanaf 20,00,-. Ajax biedt tevens een passe-partout aan, waarbij het tweede kaartje dan voor de halve prijs is. Seizoenkaarthouders krijgen hier bovendien 10% korting op bij aankoop van hun eigen plaats. Een passe-partout is daardoor al verkrijgbaar vanaf 27,-. Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7