?F1S^ M' 1 |V«w<. i.rf Ajax 43 ia _.T| /s-I 4 toen helaas al uitverkocht. Eigenlijk gingen we puur voor de sfeer naar Oostenrijk. Uiteindelijk hebben we toch een kaartje be machtigd. Allemaal last minute. Een kwar tier voor de aftrap kochten we de kaartjes van een Engelsman. Het was niet eens al te duur. We hebben er geloof ik toen vijftig of zestig gulden voor betaald. Het mooie was dat we er daardoor allemaal toch bij zijn geweest. De hele vriendengroep had een kaartje voor de finale. De hele ervaring van die dag was super.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De omhaal van Marco van Basten tegen Den Bosch. Jammer genoeg heb ik die goal zelf niet live in het stadion gezien. Toch blijft het wat mij betreft de mooiste Ajax-goal aller tijden. Al was de treffer van Bergkamp tegen Vitesse ook subliem. Bijna kunst. Gelukkig heb ik die fraaie goal, in de Meer, wel met eigen ogen kunnen zien.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: Dat is Kenneth Perez. Hij is een creatieve voetballer, die een beetje wordt onderschat. Perez heeft naast zijn inzicht en creativiteit ook mooie voetbalstijl. Hij blijft bovendien altijd rustig. Ik kijk graag naar zo'n speler. Dat was trouwens ook het geval toen hij nog bij AZ speelde. Perez is simpelweg een bijzondere voetballer.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Simon Tahamata is mijn algemene favo riet. Vooral ook vanwege zijn Molukse af- f j| komst. Zelf ben ik namelijk ook Molukker. Tahamata heeft toch redelijk goed gepres teerd. Zijn snelheid was een sterk wapen. Hij was een creatieve en een technische voetballer. Mijn tweede favoriet uit de Ajax- historie is trouwens Jesper Olsen. Qua pos tuur en snelheid was hij wel te vergelijken met Tahamata.' Favoriete dub naast Ajax: 'FC Barcelona. Vooral vanwege het verleden waarin toch veel Ajacieden een rol hebben gespeeld. Net als Ajax streeft ook Barcelona mooi, attractief en technisch voetbal na. En we kijken toch allemaal graag naar een speler als Ronaldinho? Voor zo'n speler kom je naar het stadion. Om mooie dingen te zien. Voetbal blijft per slot van rekening een grote show.' Ajax is voor mij: 'Een deel van mijn leven. Ajax betekent echt heel veel voor mij. Waar ik ook ben, altijd ben ik benieuwd hoe het met de club gaat. Die clubliefde krijg je er niet meer uit. Die liefde zit ingebakken. Daar komt zelfs geen verandering in als Ajax een slechte wed strijd speelt. Ik blijf Ajax volgen, wil altijd alles weten.' Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 43