Terugblik 39 Gabri verzette weer bergen werk op het middenveld en scoorde zijn eerste doelpunt voor Ajax. van Gabri, na een afgelegde vrije trap van Wesley Sneijder, en John Heitinga, die de re bound van een vrije schop van Sneijder ach ter doelman Vorm werkte, zorgden dat het klasseverschil tussen de beide kemphanen ook in de ruststand (0-2) uitgedrukt werd. Ajax, dat zich niet liet intimideren door de Utrechtse strijdlust en zelf ook stevig de du els inging, leek een onbekommerde tweede helft tegemoet te gaan, maar scheidsrechter Dick van Egmond hielp de thuisclub weer enigszins in het zadel door een penalty toe te kennen. De overtreding van Jaap Stam op Marc-Antoine Fortuné vond echter een meter buiten het strafschopgebied plaats. Gregoor van Dijk scoorde vanaf de stip. Eredivisie Zondag 1 oktober 2006 - Galgenwaard, Utrecht -18.000 Scheidsrechter: Dick van Egmond FC Utrecht - Ajax 2-3 (0-2) Scoreverloop: 7. Gabri 0-145. John Heitinga 0-2,80. Gregoor van Dijk 1 -2,85. Fortune 2-2,87. Kenneth Perez 2-3 FC Utrecht: Michel Vorm, Edson Braafheid, Joost Broerse (62. Jean-Paul de Jong), Tim Cornelisse, Francis Dickoh, Tom Caluwé (75. Giuseppe Rossini), I Gregoor van Dijk, Hans Somers (62. Rick Kruys), Cedric van der Gun, Marc-Antoine Fortuné, Peter Kopteff Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Robin Nelisse, Darl Douglas, Franck Grandel, Erik Pieters Ajax:, Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera John Heitinga,Jaap Stam Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Maduro, Ryan Babel (90. Olaf Lindenbergh), Mauro Rosales (73. Markus Rosenberg), Wesley Sneijder (85. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, George Ogararu, Roger, Edgar Manucharyan Luttele minuten later deed de Utrecht-cap tain weer van zich spreken, toen hij in het gezicht van Sneijder ging staan. De rode kaart was dan ook volkomen terecht, maar toch kwam FC Utrecht nog langszij. Fortuné was de verder solide Ajax-defensie nu eens te snel af. Invaller Kenneth Perez bracht redding. Vlak nadat hij Wesley Sneijder, voortdurend be schimpt vanaf de tribunes, was komen af lossen, zorgde de Deen met een stift in de bovenhoek dat Ajax kreeg waar het recht op had: een zege in Utrecht. HHiV Urby Emanuelson was bij tijden ongrijpbaar voor de Utrechters. Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 39