Al na zes minuten kan Markus Rosenberg juichen nadat hij Ajax op 1 -0 heeft gezet. het centrum van de defensie, zijn palmares op. Een afgeslagen corner van weer Perez kon door de Tsjech keurig worden opge vangen en vervolgens haalde hij snoeihard uit. Nilssen was kansloos, Ajax leidde met 3-0. Ook na rust rouleerde de trainer door. De geblesseerde Gentenaar bleef achter in de kleedkamer en Kenneth Vermeer nam plaats onder de lat voor zijn officiële Ajax- debuut. Die kreeg prompt meer te doen dan Terugblik 37 zijn concurrent, want in de tweede helft was IK Start gevaarlijker dan in de eerste 45 minuten. Dat kon omdat Ajax de teugels wat liet vieren, en omdat de Noren er hal verwege nog maar een verdediger bijzetten zodat de ruimtes nog kleiner werden. Alleen de voor Klaas Jan Huntelaar ingevallen Ryan Babel deed op scoringsgebied nog van zich spreken. Hij joeg zelf knap door op de Noorse defensie, veroverde de bal en schoot meedogenloos raak, 4-0. Ten Cate liet zich na afloop positief uit over zijn groep: 'Ik ben uitermate tevreden. Een aantal spelers heeft laten zien dat ze er klaar voor zijn; ze kunnen moeiteloos meedoen als ze moeten spelen.' En dat was precies waarop de trai ner vooraf had gehoopt. UEFA Cup, 1ste ronde donderdag 28 september 2006 - Amsterdam ArenA - 26.467 Scheidsrechter: Danko Ceferin Ajax - IK Start 4-0 (3-0) Scoreverloop: 6. Markus Rosenberg 1 -0,25. Markus Rosenberg 2-0, 43. Zdenek Grygera 3-0,67. Ryan Babel 4-0 Ajax: Dennis Gentenaar (46. Kenneth Vermeer), Zdenek Grygera Jaap Stam Thomas Vermaelen, Kenneth Perez, Markus Rosenberg, Klaas Jan Huntelaar (46. Ryan Babel), Hedwiges Madura, Olaf Lindenbergh, George Ogararu, Tom de Mul (72. Edgar Manucharyan) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: John Heitinga, Roger, Michael Krohn-Dehli, Jan Vertonghen IK Start: Rune Nilssen, Steinar Pedersen, Kjetil Ruthford Pedersen, Bard Borgersen David Hanssen, Frederik Stramstad (46. Kristoffer Paulsen), Sebastian Schindzielorz, Geir Ludvig Fevang, Bala Armed Garba, Todi Johnsson (61Stefan Barlin), Magnus Ask Mikkelsen Coach: Stig Inge Bjornebye Niet ingezet: Tommy Runar, Lars Martin Engedal, Leif Otto Paulsen, Bjarte Lunde Aarsheim, Jan Jensen Zdenek Grygera haalt prachtig uit voor de 3-0. Ajax Kick Off FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37