Roulatiesysteem werkt naar behoren Ajax - IK Start 36 Terugblik De wedstrijd tegen IK Start, waarin een 5-2 voorsprong moest worden verdedigd, was voor trainer Henk ten Cate een uitgelezen moment om spelers in te zetten die niet zo vaak spelen. Dus was het zelfs zo dat voor het Europese duel vaste waarden als Maarten Stekelenburg, Wesley Sneijder, Gabri, Urby Emanuelson en Mauro Rosales niet eens tot de selectie be hoorden. Voor Dennis Gentenaar, Hedwiges Maduro, Olaf Lindenbergh en Tom de Mul betekende dat een basisplaats. Anders dan in de wedstrijd tegen Jong RKC, waarna Ten Cate nog kritiek had op zijn spelers die matige inzet hadden getoond, vlamde Ajax dit keer vanaf het begin. Tom de Mul liet zien wat hij in zijn mars had, maar de Belgische rechtsbuiten had de pech dat zijn prima voorzetten buiten zijn schuld weinig rendement opleverden. Maar toen leidde Ajax al. Na zes minuten etaleerde Markus Rosenberg zijn vorm. Tegen NEC was hij al uitstekend ingevallen en tegen de Noren was hij vooral in het eerste halfuur prima op dreef. Uit een corner van Kenneth Perez schoot hij raak. Een kleine twintig minuten later liet hij Rune Nilssen opnieuw vissen. Een prima aanval rondde de Zweedse inter- Tom de Mul kwam zeker in de eerste helft een paar keer goed door aan de rechterkant. national subliem af. Voor doelman Dennis Gentenaar was zijn Europese debuut vooral toekijken hoe zijn teamgenoten IK Start be streden, want de Noren werden nauwelijks gevaarlijk voor zijn doel. Een paar minuten voor rust poetste ook Zdenek Grygera, spelend naast Jaap Stam in Zdenek Grygera werd de Ajacied van de wedstrijd. FC Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 36